Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomov5 tipů jak ušetřit tisíce ročně

5 tipů jak ušetřit tisíce ročně

Kdo by si nechtěl ušetřit nějaký ten tisíc k dobru? Ať už na nové bytové zařízení, dovolenou nebo cokoliv jiného. Jenže kde vzít a nekrást? Většina rodin má docela napjatý rozpočet a jak z toho mála ještě ušetřit? Přinášíme tipy, které vám třeba pomohou přijít si k nějaké té kačce měsíčně navíc a až se rok s rokem sejde, bude to i několik tisíc. Jak se praví – nemusí pršet, stačí, když kape.

Neplaťte víc, než musíte…

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik platíte za vedení běžného účtu? Na kolik peněz vás vyjde měsíčně telefon a internet? Udělejte si průzkum trhu a zjistěte, jaké poplatky a ceny má konkurence. Díky tomu ušetříte měsíčně možná pro vás zanedbatelnou částku, ale za rok je to solidní sumička.

Kafe si dejte doma…

Kupujete si cestou do práce kafe? Na tom samozřejmě není nic špatného. Pokud však chcete ušetřit, kupte si termo hrníček a kafe si noste z domu. Ono ani tak nejde o to kafe samotné, ale většinou to láká k nákupu dalšího zboží – koblížek, mufin, čokoláda apod.

Vařte si doma…

Tak jako člověk dokáže ušetřit tím, že si dá vlastní kafe, může ušetřit tím, že si uvaří vlastní jídlo. Stravování se v restauraci vyjde měsíčně na 2 tisíce korun. Když si obědy budete vařit doma, nejenže víte, co přesně jíte, ale můžete si poskládat i zdravější jídelníček a ještě i ušetřit. ¨

Využijte MHD či spolujízdu…

Do teď jste jezdili do práce vlastním autem? Zkuste jej brát pouze v nutných případech a do práce jezdit MHD případně se domluvte s kolegy, že je za poplatek naberete. Na tom není nic špatného. Vaše auto nejezdí na vodu a jeho údržba také něco stojí. Oni budou rádi a vám to nějakou tu kačku ušetří.

Konsolidace půjček…

Máte dvě nebo tři půjčky? Na tom není dnes nic divného. Půjčku má téměř každý. Ovšem zkuste se zaměřit na to, jak platit co nejméně. Slučte půjčky jen do jedné a domluvte si lidské podmínky na splácení. Ať vás ani nenapadne ušetřené peníze utrácet nebo přemýšlet o další půjčce. Tvořte si rezervu a šetřete!

1 COMMENT

Comments are closed.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular