Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeZahradaNa každé dveře věnec

Na každé dveře věnec

Dekorace k Vánocům prostě patří. Už při vstupu do vašeho domu/bytu by mělo být všem jasné, že jste připraveni. Dveře opatřené věnečkem přímo vybízí – račte vstoupit do útulného prostředí, kde již vše pěkně voní, leskne se, třpytí a světélkuje. Jestliže ještě nemáte věneček na dveře, pak si jej jednoduše vyrobte. Taková věda to zase není. Možností se nabízí spousty. Trochu vám to usnadníme a přinášíme bezva inspiraci.

Dveře ozdobené věnci se těší popularitě především v Americe a anglosaských zemích, nicméně i v našich končinách existují rodiny, kde tato výzdoba nemůže chybět. Někteří se přímo předhánějí, kdo bude mít krásnější věnec a nutno uznat, že věnec dokáže opravdu s dveřmi zázraky. Věnce nejsou pouze pastvou pro oko. V minulosti měly například zelené věnce silnou symboliku a naši předci jimi vyjadřovali fakt, že i v zimě je příroda stále živá a že se slunce pomalu vrací a vše se uzavře do kruhu.

Přírodní materiály

Věnce z přírodních materiálů jsou opravdu krásné. K jejich výrobě stačí dary matky přírody, které si přinesete z procházky. Větvičky, šišky, sláma zdobené sušenými plátky ovoce a skořicí. Takové věnce se vyjímají ve venkovském prostředí.

Dekorativní věnec

Tento styl se hodí spíš do města – na dveře městských bytů. Vyrobit si jej můžete z baněček, třpytek a volně prodejných vánočních ozdob. Proplést se tam dá třpytivý vánoční řetěz nebo řetěz z LED světýlek. Stačí polystyrenový základ, tavná pistole a nějaké koupené vánoční ozdoby.

Živý zelený věneček

Věneček z větviček jehličnanů, zdobený jmelím šiškami. Vypadá krásně, voní krásně, ale bohužel příliš dlouho nevydrží a nakonec uschne. Hodí se tam, kde dávají přednost všemu přírodnímu.

Dřevěný věneček

Ten vám na rozdíl od toho zeleného vydrží roky. Vyrábí se ze suchého proutí a větviček, případně z klacíků. Odráží zimní ospalou přírodu a okouzlující krásu dřeva.

Věneček ze šišek

Bohatě zdobený (huňatý) šiškový věnec potěší asi každého. Stačí z kartonu vystřihnout kruhový základ a na něj pomocí tavné pistole lepit šišky. Zpevnit můžete ještě i dekoračním drátkem. Výtečně se na něm vyjímá stuha z juty.

Věnec z bobulovin

Pokud si z procházky lesem přinesete zimní bobuloviny, můžete si vyrobit úchvatný věneček. Krásně vypadají bobuloviny v červených barvách. Opět můžete přidat šišky, kůru, větvičky.

AZ Hobby, časopis pro zahrádkáře a kutily. AZ Hobby, recenze hobby nářadí a profi nářadí.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular