Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomovPořiďte si bydlení svých snů

Pořiďte si bydlení svých snů

Chtěli byste se odstěhovat od rodičů, ale nevíte jak a kam? Dnes to není nic jednoduchého, celkově bytů je málo a zájemců hodně. Pojďme se společně podívat na to, jaké máte možnosti.

Dlouhodobý pronájem je řešení na kratší dobu

Pokud už vás nebaví bydlet s rodiči, tak určitě přemýšlíte nad tím, jak co nejrychleji zmizet. Jedním z řešení je najít si podnájem. Může to být rychlé řešení, je ale vhodné jen na přechodnou dobu a ještě ke všemu je nájmů nedostatek a zájemců velké množství. Na některé z důvodů, proč je bytů málo se podívejte na webu Novinky.cz. Možná ale budete mít štěstí a na nějaký vhodný byt narazíte. A když budete ochotni si místnosti zvelebit po svém a přiložit ruku k dílu, nebudete muset koukat na to, zda je vymalováno. Nájemní smlouva se většinou uzavírá na jeden rok, počítejte s tím.

Když chcete zahradu

Nájem je hezká věc, nicméně byt není váš. Druhou možností, jak se zajistit na celý život je, poohlédnout se po moderním domě se zahradou. Možná nepatříte mezi milovníky záhonů, ale není nic hezčího, než posedět u kávy na trávě před domem. Pořízení takového domu bude jistě náročnější, musíte, mít našetřené nějaké peníze a pravděpodobně se formou hypotéky zadlužíte na celý život, nebo alespoň na jeho většinovou část, bydlení ale bude ve vašem vlastnictví. Například vily v Chuchli nabízejí dostatek soukromí, mají blízko do centra, na druhou stranu se nacházejí v klidném prostředí. Ve videu níže se můžete podívat, jak moderní vily v Chuchli vypadají. Který domek byste si vybrali vy?

Nemáte tolik peněz na nový dům?

Samozřejmě se může stát, že si nový dům nemůžete z finančních důvodů dovolit, pak máte ještě jednu možnost. Kupte si starší vilu, a postupně si ji zvelebujte svépomocí k obrazu svému. Také to má své výhody a především to, že necháte na svém novém domově něco ze sebe a dáte do opravy to, co ve vás je. A když pro vás domek bude velký, můžete zbytek pronajímat a přivést do rozpočtu nějaké korunky navíc.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular