Bez vysavače se neobejde žádná domácnost, ani v případě, že máte umyvatelný povrch podlahy. Smeták rozhodně nevyková práci za vysavač a nevyluxuje prach, drobečky a jiné nečistoty z textilií, různých mezírek v bytě, pavučiny v hůře dostupných místech atd.

Vysavač do svého domova vybíráme podle různých kriterií. Vysavače mohou být robotické, vodní, bezsáčkové, bezúdržbové. Dále jeho výběr ovlivňuje i výkon, hlučnost, objem prachového sáčku, účinnost filtrace, tvar i velikost luxu, příslušenství a další vybavení.

Kritéria pro výběr

Vysavač určitě nevybíráme pouze podle toho, kolik stojí peněz a zda se nám líbí jeho design. Musíme zohlednit fakt, k čemu všemu bude vysavač sloužit. Jak velkou plochu budeme vysávat, zda máme pouze koberce nebo i parkety, vinyl či jiný podlahový druh krytiny. Nachází-li se doma alergik, děti, domácí mazlíčci. To vše musíme při vybírání vysavače zohlednit. Dnes existuje pestrá škála vysavačů a vybere si i ten nejnáročnější uživatel.

Jak velký sáček vybrat?

Velikost sáčku závisí, jak jsme již uvedli na ploše, kde budete luxovat. Pro byty

  • do 50 m3 jsou vhodné sáčky o objemu 2 až 2,5 l
  • byty s plochou do 150 m3 3 až 4 l sáčky
  • nad 150 m3 je to 4 l a více

Typ vysavače

Jakmile máte jasno o ceně, velikosti, filtraci, hlučnosti a dalších aspektech, přichází na řadu vybrat vhodný typ. Někomu vyhovují vysavače sáčkové, protože jsou levnější, člověk nemusí vysypávat a čistit nádobu, kde se zachycují nečistoty. Na druhou stranu, když nemáte sáčky do zásoby je to docela malér. Co když vám však řekneme, že dnes už existují i bezúdržbové vysavače…Líbilo by se vám takový vlastnit?

Jde poměrně o novinku. U tohoto luxu nemusíte vyměňovat ani prát filtr. Je opatřen hygienickým vyprazdňováním odpadní nádoby. Mimo jiné má natáčecí rukojeť, takže vyluxujete i v hůře dostupných místech a hlavice se sama nastaví podle typu podlahy. Pokud budete luxovat plovoucí podlahu a najedete na chlupatý běhoun – hlavice se sama upraví dle typu povrchu.

Comments are closed.