Ještě stále nemáte vyladěný domov a chybí mu pravý vánoční duch? Pak se vám dnešní článek může hodit. Přinášíme vám triky, jak toho docílit. K vánočním svátkům rozhodně nepatří pouze stromeček a cukroví, ale i příjemná a útulná atmosféra.

Bytový textil

Bytový textil, jako jsou polštáře, přehozy, ubrusy, prostírání patří k naprostým základům každé domácnosti. Mimo své praktické stránky hrají i důležitou estetickou roli. Vhodné je ladit v každé místnosti do podobných barev, a to jak s koberci, tak roletami či závěsy. Buď se sami můžete pustit do výroby a ušít si polštáře a ubrusy či přehozy s vánoční tématikou, případně si koupit hotové zboží. Velmi útulně rovněž působí malé koberečky z chlupatiny. Nemusíte hned kupovat pravou kožešinu a utratit celé jmění. Koberečky využijete i během roku. Ať už je necháte na podlaze nebo pohozené na pohovce či taburetu.

Osvětlení

K Vánocům se váže nepřeberné množství světýlek a světélkující dekorace. Na trhu je dnes neomezený výběr. Ozdobit jimi můžete okenní parapet, futra kolem dveří, ale i zábradlí podél schodiště, poličky, čelo postele, zkrátka cokoliv vás napadne. Nejste-li zastánci opravdových svíček, existují dnes již falešné na baterie, které však vypadají velmi reálně. Mohou být samostatně stojící, ale i umístěné v lucerničce. Bez světélek se to zkrátka neobejde. Ovšem pamatujte, že všeho moc škodí, tudíž i se světýlky decentně.

Rostlinky

Vánoce nejsou pouze o stromečku, větvičkách, jmelí. Květiny jsou zajímavou dekorací kdykoliv během roku. Tudíž je-li vaše domácnost chudá na květenu, není divu, že ne a ne vykouzlit pravou útulnou atmosféru. Pořiďte si do svého domova květiny a opatřete jim zajímavé květináče s vánoční tématikou – mnohdy stačí pár triků. Přilepit na obyčejný květináč zvoneček, větvičku, skořici, kolečko sušeného pomeranče apod. Nejenže to hezky vypadá, ale i po domácku vyrobená dekorace provoní domov.

Comments are closed.