Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomePro kutilyTipy a triky pro vylepšení kuchyně

Tipy a triky pro vylepšení kuchyně

Přemýšlíte nad tím, že vnesete do své kuchyně trochu jiskry? Nemusí to stát přitom ani spousty peněz. Někdy je potřeba uchýlit se k malování, ale mnohdy stačí jen zatřít cákance, špinavá místa kolem vypínačů, nový obraz či polička, fototapeta na oprýskaná kuchyňská dvířka nebo originální obložení za kuchyňskou linku a ještě pár drobností. Které to jsou? To se dozvíte o pár řádků níže.

Nové svěží barvy

Pokud vaše stávající kuchyně vykazuje již nějaké známky opotřebení, ale ještě stále to nedošlo do fáze nákupu nové kuchyňské linky, pak zkuste umyvatelné nalepovací tapety. Zvolit můžete módní barvy, ale i fototapety – ovoce, zelenina, kytky, města, káva, příroda. Co jen vás napadne. Z jednobarevných tapet můžete zkusit šedou, která bude naprostým hitem, stejně jako námořnická modř, barva švestek či šalvěje.

Prvky přírody

Abyste vnesli do svého domova útulnost, zkuste zařadit přírodní prvky, jako je kámen nebo dřevo. Zkusit můžete dřevěnou poličku, kámen jako obklad za kuchyňskou linkou apod. To záleží na každém individuálně, protože každý máme jinou kuchyň, barvy a vkus. Nicméně dotek přírody by chybět neměl.

Více světla

Pokud do vaší kuchyně proudí málo denního světla, vyhrajte si s osvětlením a využije co nejvíce světlých barev. Tmavá kuchyně nebude nikdy působit útulně. Zavěste nad pracovní plochu či jídelní stůl osvětlení.

Minimalismus a čistota

Máte na kuchyňské pracovní desce připraveny vždy po ruce veškeré pomocníky, jako je mixér, kávovar a jiné? Zkuste jim vyhradit jejich vlastní prostor tak, aby se ukryli za dvířka. Prázdnější a uklízený prostor vypadá mnohem lépe. Žádné zbytečnosti.

Otevřené police

Otevřené police se už nějakou dobu těší popularitě. To znamená, že budete muset udržovat větší pořádek a věci na policích mít pěkně seřazené. Má to však i výhodu – budete mít vše přehledně na očích. Nicméně jaká lepší dekorace pro kuchyni může být, než designové kořenky, bylinky v plátěných pytlících, stylové dózy na potraviny a vše sladěné do jednoho stylu.

1 COMMENT

Comments are closed.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular