Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeDomovČím doplnit hnědou, aby interiér vynikl?

Čím doplnit hnědou, aby interiér vynikl?

Bílá káva, kaštan, čokoláda – hnědá barva má mnoho odstínů, a pokud patří i k vašim oblíbeným barvám, pak si přečtěte, jak tuto barvičku doplnit.

Chcete-li dostat do vašeho interiéru trochu přírody, pak se jedná o naprosto perfektní přírodní barvu. Je neutrální, ničím se nevnucuje, připomíná tradice, půdu, vytváří bezpečí. Najdete ji v téměř každém interiéru, například v podobě dřevin (nábytek a dekorace). Hnědé však mohou být i okna, podlahy, dveře, garnýže. Každý, kdo má rád přírodní věci má doma i hnědou barvu. Dokáže uklidnit, vyvolat uvolnění.

S hnědou to zase nepřepískněte…

Pokud je i vám hnědá barva příjemná a patří k vašim oblíbenkyním, pak ji můžete použít do každé místnosti. Všude je vítaná. Ovšem i použití hnědé má své meze. Všeho moc škodí. Pokud ovšem nepoužijete několik odstínů hnědé, to je už jiné kafe. Proto je vhodné kombinovat hnědou barvu tak, aby ožila a interiér nepůsobil nudně.

Toužíte-li po tmavě hnědé stěně, pak pouze v případě, že jde o velkou místnost a půjde pouze o jednu stěnu a nábytek bude ve světlejších odstínech. Budou-li naopak stěny světlé a nábytek tmavý, zvolte kontrastní bytové textilie. Jaké barvy nejlépe doplní hnědou?

Zelená + hnědá

Hnědou velmi dobře doplní zelená. Tyto dvě přírodní barvy k sobě de facto patří. Je-li zelená zářivá, o to lépe. Zelenou můžete použít na stěnu, ale i v podobě doplňků. Samozřejmě nezapomínejte na rostlinky. Ty jsou nejlepší přírodní zelenou dekorací.

Modrá + hnědá

Nebe a zem. Opět dvě přírodní barvičky, které se parádně doplňují, zvlášť jde-li o světle modrou. Opět záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Zda modré stěně nebo doplňkům.

Bílá + hnědá

Kontrasty snad nikdy neomrzí. Tmavě hnědá a bílá je jasným příkladem. S touto barevnou kombinací nemůžete šlápnout vedle. Kombinovat lze stěny a nábytek, ale i samotný nábytek – například hnědá kuchyňská linka a bílá pracovní deska či opačně. Obývací stěna hnědá + bílá. Zkrátka hnědá a bílá vypadá vždy luxusně.

Různé odstíny hnědé

Velmi dobře vypadá i varianta několika odstínů hnědé barvy. Stěny odstín bílá káva, středně hnědý nebo světle hnědý nábytek, béžová pohovka, světle hnědé přehozy, tmavě hnědé polštáře a samozřejmě světle hnědá přírodní podlaha.

1 COMMENT

Comments are closed.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular