Ručně dělané výrobky mají své nezaměnitelné kouzlo. Ať už se jedná o ručně vyráběné šperky, obal na knihu, různé dekorace, polštářky, přehozy nebo koberečky. Nemusíte být všeuměl ani bůh ví jak zdatní v šití či háčkování, bohatě vám vystačí základní znalosti, chuť tvořit a špetka fantazie. Ručně vyrobený kobereček se v domácnosti vždy upotřebí. Ať už na toaletě, koupelně, jako předložka u postele, ať nevstáváte bosou nohou nebo na balkóně. Ve spojitosti s Vánoci můžete klidně kobereček někomu vyrobit i jako dáreček. Dnes vám prozradíme, jak na to.

Háčkovaný kobereček z koleček

Stačí umět základy. Pokud zvládnete uháčkovat kolečko, pak zvládnete i kobereček. Stačí, když si uháčkujete různě velká a barevná kolečka. Zvolit můžete jen dvě nebo více barev. To už záleží na vás. Uháčkujte si slušnou zásobu koleček různých velikostí. Ty pak vyžehlete, ať jsou hezky rovné a různě sešijte k sobě. Okraje koberečku ještě obháčkujte řetízkově, ať je okraj pevnější. Na zemi kobereček přelakujte lakem na vlasy – perfektně pak drží tvar.

Háčkovaný kobereček ze čtverečků

Jako druhá varianta se nabízí kobereček sešitý z háčkovaných čtverečků. Rovněž jde o odpočinkovou práci, kdy ve chvílích volna stačí uháčkovat si zásobu různě barevných čtverečků, které k sobě pak sháčkujete nebo sešijete. Jak uháčkovat čtvereček se můžete inspirovat v přiloženém videu:

https://www.youtube.com/watch?v=R3mbrXdoJns

Kobereček ze starých riflí

Pokud není háčkování zrovna váš šálek kávy, pak můžete zkusit šití. Nastříhejte rifle na proužky, které k sobě sešijete. Přiložte si k sobě vždy tři proužky a upleťte z nich ručně copánek. Tento pak stáčejte na zemi dokolečka a hned přišívejte k sobě ručně jehlou a nití.

Druhá varianta je, že si rifle nastříháte na čtverečky, které na šicím stroji k sobě přišijete a vždy ještě z lícové strany proštepujete. Jakmile budete mít kobereček požadované velikosti, stačí v téže velikosti ustřihnout podšívku a spodní stranu koberečku začistit.

Comments are closed.