Také patříte k těm, kteří neradi vyhazují staré věci? Sice toužíte po něčem novém, co vnese do vašeho domova závan svěžesti, novoty a krapet moderny, přesto nechcete vidět, jak se nábytek, který vám tolik let dobře sloužil, válí u popelnice? To ani nemusíte. Utřete slzu a přečtěte si náš článek, jak ještě využít staré židle.

Starý nábytek se dá využít mnoha způsoby. Stačí trocha fantazie, zručnosti, chuť tvořit a ze starého nábytku můžete vytvořit originální solitérní kousek, který bezvadně zapadne i do vašeho nově vybaveného domova. Případně nábytek ještě využijete na chalupě či zahradě. Podívejte se, co vše se dá z takových vysloužilých židlí vytvořit.

Poličky do kuchyně

Jsou-li už židle opravdu polorozpadlé, rozvrzané a vachrlaté, pak by nemělo smysl je natírat, opravovat a dál ještě používat k sezení. Ovšem polička, to je jiné kafe. Stačí židli rozříznout na půl, natřít barvou a zavěsit na stěnu.

Věšák na utěrky

Z opěradla židle lze vyrobit originální věšák na utěrky, ale i kabáty. Věšáků není nikdy dost. Umístit jej můžete v kuchyni, předsíni, koupelně nebo i ložnici. Všude tam, kde se hodí něco pověsit. Od ručníků, utěrek, kabátů, přes svršky, jako jsou kalhoty či košile.

Polička s věšákem

Stačí židli obrátit vzhůru nohama, přidat jednu až dvě police, natřít barvou a zavěsit na stěnu. Vznikne vám polička rovnou i s věšákem. Využití najde opět všude. Přes pracovnu, kuchyň, až po předsíň či koupelnu.

Lavice

Z židlí lze poměrně snadno vyrobit lavici. Stačí dát dvě nebo tři židle vedle sebe, místo sedáků připevnit desky, opatřit lavici jedním dlouhým opěradlem a natřít dle libosti barvou. Lavice se bude vyjímat jak v romanticky laděné kuchyni, tak na zahradě u grilu.

Co dalšího z židle vyrobit?

Tak třeba houpačku na zahradu, originální držák na květináč, stojan na misku s vodou pro větší plemena psů, pelíšek pro domácího mazla, poličku na bylinky, stoleček. Ale víte co? Podívejte se na hromadu inspirace sami:

Comments are closed.