Domů Domov Do každého pokoje patří jiná vůně

Do každého pokoje patří jiná vůně

7713
1

Vůni si člověk vybírá podle různých kritérií. Jednak podle toho, zda se jedná o parfém pro osobní potřebu, vůni do bytu, auta, kanceláře. Některé vůně jsou svěží, dodají elán, jiné uklidňují a navozují pocit relaxace, což se nemusí hodit tam, kde hodláme být energetičtí a pracovat. Stejně tak si i každá místnost v bytě zaslouží pozornost a svou vlastní vůni. Pojďme se společně podívat na to, jaké vůně se hodí do té či oné místnosti.

Kuchyně

Kuchyň je srdcem domova, a tudíž tam patří příjemná a účelová vůně. V kuchyni se mísí různé vůně, protože máme plnou lednici a špíži potravin, pečeme a vaříme sladká i slaná jídla. Patrně k nejlákavější vůni patří vůně čerstvě upečeného štrůdlu či cukroví. Ale jak zajistit, aby kuchyně voněla vždy – nejen v době pečení laskomin? Ideální je pověsit do kuchyně pytlíky se sušenými bylinkami. Pohltí nežádoucí pachy a naopak provoní místnost a přispějí k pocitu útulnosti. Hodí se tam i kolečka citrusových plodů.

Obývák

V obýváku tráví celá rodina poměrně dost času. Mělo by se jednat o příjemnou vůni plné harmonie. Vhodné je kupříkladu santalové dřevo, ale i některé květinové vůně. Nemělo by jít o silnou vůni, ať vás nebolí hlava.

Ložnice

Ložnice slouží k odpočinku, takže vůně by měla být uklidňující, jemná a využít vůni spíš před spaním k navození klidu. Nejvyužívanější vůní do ložnice je levandule. Používají se i spreje, které se před spaním nastříkají na polštář. Pro zahnání stresu je vhodný i cypřiš.

Koupelna

Vůni do koupelny lze zvolit i podle doby, kdy se v ní nacházíme. Pro ráno jsou vhodné svěží citrusové vůně, které naladí a osvěží. Pro večerní uklizující koupel lze sáhnout po meduňce, heřmánku či levanduli.

Pracovna

Mozkovna pojede na plné obrátky, když si pravidelně dopřejete přísun čerstvého vzduchu. Tudíž větrat, větrat a větrat. Z vůní vás při práci podpoří rozmarýn.

1 komentář

  1. […] Mnoho lidí má za to, že využití škrobu je malé. Mnozí jej doma dokonce vůbec nemají, protože jeho použití v domácnosti považují za zcela zbytečné. To je však omyl. My vám dnes představíme 10 způsobů, kde lze využít škrob, jako velkého pomocníka. Díky němu například vyčistíte stříbro, hračky, odstraníte mastné fleky i zápach. Více o využití škrobu vám prozradíme v dnešním článku. […]