Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeDomovDo každého pokoje patří jiná vůně

Do každého pokoje patří jiná vůně

Vůni si člověk vybírá podle různých kritérií. Jednak podle toho, zda se jedná o parfém pro osobní potřebu, vůni do bytu, auta, kanceláře. Některé vůně jsou svěží, dodají elán, jiné uklidňují a navozují pocit relaxace, což se nemusí hodit tam, kde hodláme být energetičtí a pracovat. Stejně tak si i každá místnost v bytě zaslouží pozornost a svou vlastní vůni. Pojďme se společně podívat na to, jaké vůně se hodí do té či oné místnosti.

Kuchyně

Kuchyň je srdcem domova, a tudíž tam patří příjemná a účelová vůně. V kuchyni se mísí různé vůně, protože máme plnou lednici a špíži potravin, pečeme a vaříme sladká i slaná jídla. Patrně k nejlákavější vůni patří vůně čerstvě upečeného štrůdlu či cukroví. Ale jak zajistit, aby kuchyně voněla vždy – nejen v době pečení laskomin? Ideální je pověsit do kuchyně pytlíky se sušenými bylinkami. Pohltí nežádoucí pachy a naopak provoní místnost a přispějí k pocitu útulnosti. Hodí se tam i kolečka citrusových plodů.

Obývák

V obýváku tráví celá rodina poměrně dost času. Mělo by se jednat o příjemnou vůni plné harmonie. Vhodné je kupříkladu santalové dřevo, ale i některé květinové vůně. Nemělo by jít o silnou vůni, ať vás nebolí hlava.

Ložnice

Ložnice slouží k odpočinku, takže vůně by měla být uklidňující, jemná a využít vůni spíš před spaním k navození klidu. Nejvyužívanější vůní do ložnice je levandule. Používají se i spreje, které se před spaním nastříkají na polštář. Pro zahnání stresu je vhodný i cypřiš.

Koupelna

Vůni do koupelny lze zvolit i podle doby, kdy se v ní nacházíme. Pro ráno jsou vhodné svěží citrusové vůně, které naladí a osvěží. Pro večerní uklizující koupel lze sáhnout po meduňce, heřmánku či levanduli.

Pracovna

Mozkovna pojede na plné obrátky, když si pravidelně dopřejete přísun čerstvého vzduchu. Tudíž větrat, větrat a větrat. Z vůní vás při práci podpoří rozmarýn.

1 COMMENT

Comments are closed.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular