Pondělí, 5 června, 2023
magazin
HomeDomov8 způsobů, jak využít v domácnosti škrob

8 způsobů, jak využít v domácnosti škrob

Mnoho lidí má za to, že využití škrobu je malé. Mnozí jej doma dokonce vůbec nemají, protože jeho použití v domácnosti považují za zcela zbytečné. To je však omyl. My vám dnes představíme 10 způsobů, kde lze využít škrob, jako velkého pomocníka. Díky němu například vyčistíte stříbro, hračky, odstraníte mastné fleky i zápach. Více o využití škrobu vám prozradíme v dnešním článku.

Čištění stříbra a příborů

Umíchejte ze škrobu a vody pastu, kterou použijete na vyčištění stříbra či příborů. Pastou daný předmět vydrhněte, nechte pastu uschnout a poté vyleštěte. V případě stříbrných řetízků ponořte do misky s vodou a škrobem. Nechte nějakou dobu odmočit a poté opláchněte čistou vodou.

Škrob proti zápachu

Na znečištěné místo nasypte škrob, nechte působit a troškou vody poté vydrhněte. Odstraníte tak zápach z koberců, rohožek a čalouněného nábytku.

Mastné fleky

Potřebujete odstranit mastné fleky? Opět použijte trochu škrobu. Nasypte jej tam, kde se mastný flek nachází – koberec, sedačka, čalouněné křeslo či židle. Nechte působit a poté vykartáčujte.

Škrobení prádla

Stačí přidat bramborový škrob do posledního máchání – 1 lžička na 1 litr.

Pěknější vzhled prádla

Pěknějšího vzhledu prádla docílíte, když rozmícháte škrob s vodou a nalijete do rozprašovače (1 malá lžička kukuřičného či bramborového škrobu na 150 ml vody). Před žehlením prádlo potřísníte tímto roztokem.

Leštěnka na okna

Jednu čajovou lžičku smíchejte s třemi a půl litry vody a nalijte do rozprašovače. Získáte tak čisticí prostředek na okna bez použití chemie. Navíc díky tomu zamezíte čmouhám.

Suchý šampon

Potřebujete si rychle upravit vlasy, ale nemáte čas na mytí hlavy? Pak určitě znáte suchý šampon. Ten lze nahradit škrobem. Stačí nanést na mastné kořínky, promasírovat, nechat škrob nasáknout mastnotu a pořádně vykartáčovat.

Škrob na sluneční spáleniny

Přehnali jste to se sluněním? Ach ouvej. Nemáte po ruce žádný kosmetický přípravek, který by ulevil vaší pokožce? Pak jednoduše smíchejte škrob s vodou a potřete kritické místo – značně se vám uleví.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular