Neděle, 27 listopadu, 2022
magazin
HomeDomovVyhlídkový let balonem

Vyhlídkový let balonem

Skoro každý z nás, když vidí na obloze vznášející se barevný balón, na chvíli zatouží být v jeho koši a dívat se dolů na zem, najednou tak malinkatou. Horkovzdušný balón se tak krásně a klidně vznáší nad krajinou, že to v člověku na chvíli probudí romantika. S námi se můžete proletět balónem a takto z výšky si přihlédnout Prahu, Český ráj, Karlštejn, Konopiště, Posázaví, Vysočinu… zkrátka spousty a spousty krásných koutů naší malebné země. Aby toho nebylo málo, vyjde u nás let balonem levně, takže se nemusíte bát, jak to zvládne vaše peněženka. Také nabízíme dárkový poukaz na vyhlídkový let balonem. Nevíte si rady s narozeninovým nebo vánočním dárkem? Let balonem je skvělý dárek pro vaše blízké!

Proč zrovna balón?

Horkovzdušný balón má oproti jiným způsobům létání velkou výhodu – letíte v tichu a v otevřeném koši, díky čemuž je atmosféra nesrovnatelná s letadlem nebo vrtulníkem. Máte možnost pocítit oblohu doslova na vlastní kůži. Vítr ve vlasech a tváři, čerstvý vzduch a ničím nerušený výhled bez skel. Navíc je to nejstarší způsob létání, starý již 237 let. Poprvé se s balonem vznesli do vzduchu dva Francouzi (konkrétně Pilâtre de Rozier a markýz d’Arlandes) 21. listopadu roku 1783. Bylo to nádvoří zámku La Muette. Dnes, o mnoho generací později, je řada na vás, abyste popřeli zákony gravitace a vydali se vstříc oblakům.

Průběh zážitku

Zážitek začíná již samotným nafouknutím balónu. Sledovat, jak se „odnikud“ najednou objeví obří barevný balón je opravdu fascinující. Poté se všichni nalodí do proutěného koše a kapitán se s balónem (i vámi) vznese do vzduchu. Pak už si jen užíváte výhledu a nezaměnitelného pocitu hloubky pod vámi. Jakmile balón přistane, složí se a jede se domů. Každý si s sebou odveze nezapomenutelný zážitek a vzpomínky, doprovázeny dobrou náladou.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular