Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeZahradaŠkrabadla a odpočívadla pro kočky – proč je kočce pořídit?

Škrabadla a odpočívadla pro kočky – proč je kočce pořídit?

Škrabadla a odpočívadla pro kočky se staly nezbytnou součástí, kterou kočky potřebují ke svému životu. Kočky žijící venku mají volnost a pro svou potřebu škrábání mají k dispozici spoustu stromů a keřů. Ale co ty kočky, co žijí doma? Víte, k čemu je dobré kočičí škrábání?

Kočičí energie

Škrabadla jsou užitečná jak pro malá koťata, která mají většinou velké množství energie, tak pro dospělé kočky. Nejenom že je zabaví, ale taky jim usnadní vytvořit si pro váš domov lepší „citovou“ vazbu, budou tam mít něco, co je pro jejich život přirozené. Na trhu je nepřeberné množství takových škrabadel, od těch malých až po ty velké. Mezi nejvyhledávanější patří škrabadla a odpočívadla pro kočky v jednom. Kočka si obrousí drápky a na malých podestách si odpočine.

Ušetříte váš nábytek

Jak mnozí majitelé koček nepochybně vědí, kočky milují škrábání. A pokud nemají nic, co by bylo určeno přímo pro ně, často se obětí stane váš drahocenný nábytek. Nečekejte však, že při koupi škrabadla bude kočka hned vědět, k čemu to slouží. Musíte ji na škrabadlo nalákat, například potřít plochu šantou kočičí nebo kozlíkem lékařským, další fintou je postavení škrabadla vedle nábytku, který kočka ráda ničí.

Lepší zdraví

I když vám může kočičí škrábání připadat jako otravný zlozvyk, je ve skutečnosti skvělé pro zdraví vaší kočky. Nejenom, že udržuje jejich drápky ve správném tvaru, díky čemuž je nemusíte ani stříhat, ale je to taky skvělé cvičení a dobrý způsob, jak snížit kočičí stres.

Přátelství mezi kočkami

Pokud máte více koček, budou mít tendenci se scházet a útočit na sebe, čímž dost často mezi nimi dochází k nebezpečnému poškrábání. Škrabadlo se tak pro ně stane přátelským místem, kde se kočky zahrají a zároveň si mezi sebou více vybudují vztah.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular