Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomovI na zahradě lze vytvořit soukromí a stín

I na zahradě lze vytvořit soukromí a stín

Pokud máte zahradu, jistě chcete ve svém volnu jen tak posedět, ugrilovat si dobré maso nebo se vykoupat v bazénu. Jenže bydlíte v řadovém domě, kde je o soukromí nouze? Nebo naopak potřebujete vytvořit trochu stínu? V prvním i druhém případě existuje mnoho způsobů, díky kterým si dopřejete soukromí nebo stín. Ovšem pouze jeden z nich je nejrychlejší a finančně nejdostupnější, a tím jsou stínící sítě.

Proč se rozhodnout pro stínící síť

Protože stínící síť zastíní mnohem větší plochu než malý slunečník. A jelikož existují různé velikosti sítí a plachet, sami si tak můžete zvolit, jak velkou plochu zastíníte. A jelikož se s nimi velmi jednoduše manipuluje, jejich montáž zvládne každý. Ať už se rozhodnete pro stínící sítě na plot, nebo je upevníte na strom či sloupky. Vhodné je také použití ocelových tyčí, které jsou zabudované do betonových kotvících systémů. V takovém případě stínící plachty či sítě odolají i silnému větru.

Stínění na plot pro větší soukromí

Stínění na vaší zahradě má hned několik výhod. Například to, že budete mít i v řadovce více soukromí. Také zmírní vítr a pokud máte u plotu truhlíky s květinami či nějakou zeleninu, stínící sítě z e-shopu Peplachty vám mohou poskytnout pomocný stín. Pokud tedy máte u plotu zahrádku, ale i posezení, tito pomocníci mohou být dobrou volbou. Také je dobré hledět na to, jak moc je plachta či síť schopna odstínit, a také aby působením UV záření zůstala stálá, neměnila intenzitu a vydržela klidně i mráz, sníh a vítr.

Při přichycení stínící sítě na plot, vám bohatě postačí plastové stahovací pásky, které vše spolehlivě drží. Někdy lze také použít vázací dráty, se kterými už je manipulace mírně složitější. Jedná se o rychlé, efektivní a relativně levné řešení, které si může pořídit každý z nás.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular