Je jedno, zda jste ostřílený lovec pokladů, nebo naprostý začátečník lačnící po prvním dobrodružství, prostě chcete detektor kovu. Prodej detektorů nabízí různé firmy, a proto nám specialista na detektory kovu pan Diviš poradí, na co si dát pozor při výběru detektoru.
Základní nesmysly
Slibují vám firmy nabízející detektory kovů, že jejich detektor nalezne poklady i dva metry pod zemí? Nenechte se vysmát, internet snese vše, proto se můžete setkat i s takovými nesmysly. Přístroji, který je vám takto nabízen se obloukem vyhněte. Jak tedy poznat vhodný detektor kovu. Prodej kvalitní techniky v zavedených prodejnách vám zajistí špičková zařízení vhodná jak pro začátečníky, tak i pro ostřílené hledače. Mimochodem vězte, že hloubka pro hledání vždy závisí na složení půdy, například detekce mince je možná od 15 po 40 centimetrů.
Jaké jsou nejpoužívanější značky
Až si budete pořizovat detektor kovu, nenechte se ihned napálit na nejnižší cenu na trhu, brzy byste zaplakali nad výdělkem. Přístroje asijské produkce nejsou oproti kvalitním značkám o tolik levnější, a nakonec bohužel zjistíte, že levné neznamená vždy dobré či kvalitní. Spolehnout byste se však mohli na firmy dlouhodobě nabízející detektor kovu. Prodej od předních světových značek například Fisher patří přes 85 let ke špičce v oboru. Detektory Tesoro zase vynikají extrémně nízkou váhou i precizností provedení. Anglické přístroje C.Scope patří k nejlepším evropským značkám.

Jaké základní parametry vyžadovat?
Abyste byli s přístrojem spokojeni, vyžadujte kvalitní provedení, odpovídající hmotnost, dostatečný výkon, operační funkce a design, který vám padne do oka. Musíme upozornit, že procházení recenzí není příliš směrodatné – člověk s mnohaletou praxí lovení pokladů si poradí s každým přístrojem, zatímco začátečník nemusí zvládnout výsledek i se špičkovou technikou.
Jaké místo si přejete prozkoumat při hledání pokladů?