Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomovChcete ušetřit za ohřev vody a topení? Spolehněte se na moderní technologie

Chcete ušetřit za ohřev vody a topení? Spolehněte se na moderní technologie

Nejspíše nikomu z vás nemusíme příliš vysvětlovat, o kolik se v minulém roce zvýšily zálohy na energiích pro průměrnou domácnost. Ačkoliv se nejedná o nic pozitivního, určitě nám daný fenomén jasně naznačuje, že je na čase začít přemýšlet nad budoucností. Tou je využití nejnovějších technologií, na jejichž základě nejen ušetříte, ale zároveň si i zajistíte větší stabilitu. Kde začít?

Tepelné čerpadlo

Kdo z vás ví, jak funguje tepelné čerpadlo? Dané zařízení je schopné vstřebávat okolní teplo (ze vzduchu, země i vody) a s pomocí fyzikálních zákonů jej přeměnit na použitelný zdroj energie. Ta se následně využívá například k ohřevu vody a samozřejmě i vytápění domácností a firem.

Základem spolehlivé a výhodné funkce je porovnání tepelných čerpadel, protože každý typ disponuje svými plusy, stejně jako mínusy. Alfou i omegou je však topný faktor tepelného čerpadla. O co se jedná? Udávaná hodnota naznačuje, kolik energie je konkrétní jednotka schopná vytvořit na základě okolních podmínek. Čím vyšší hodnota, tím výhodnější funkce pro koncového spotřebitele.

Nejste si jistí, zdali je pro vás ideální varianta vzduch-voda, země-voda, nebo spíše voda-voda? Rozhodně si nechte poradit od zkušených a ověřených profesionálů z oboru.

MasterTherm

Docílíte-li opravdu kvalitního řešení, dočkáte se úspor až 75 % nákladů na energie. Zní to lákavě? Dávejte si však pozor, protože ne všechny společnosti jsou schopné dosáhnout takových výsledků. Dobrým příkladem jsou třeba známí pomocníci z MasterTherm, kteří se ve svém odvětví pohybují již od roku 1994.

V současnosti patří mezi nejvyhledávanější firmy nejen v České republice, ale jejich produkty často končí i v dalších zemích Evropské unie. Navštivte stránky pod vloženým odkazem a ihned zjistíte, jakých benefitů se dočkáte, pokud vsadíte na jejich tepelné čerpadlo.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular