Pondělí, 5 června, 2023
magazin
HomeZahradaZima je ideální čas pro návrh zahrady

Zima je ideální čas pro návrh zahrady

Že milujete zahradničení, ale v zimě se musíte svého oblíbeného koníčku vzdát? Dobrou zprávou je, že i v zimě můžete udělat něco proto, aby byla vaše zahrada ještě krásnější. Zimní měsíce jsou totiž ideálním časem pro zpracování projektu, protože nabízejí dostatek času, abyste si do jara všechno promysleli.

Návrh zahrady

Jak už jsme nastínili v úvodu, zima je ideální dobou na návrhy zahrad. Ať už plánujete založit novou zahradu nebo zvelebovat tu stávajícími, přijdou vám vhod následující rady, ve kterých zjistíte, podle čeho vybírat rostliny, které budete na zahradě pěstovat a také proč se vám vyplatí přizvat na pomoc zahradního architekta.

Řiďte se půdou a vlastnostmi pozemku

Zatímco jehličnanům se daří dobře na půdě s kyselejším pH, odolné keře a květinová louka je zase jako stvořená pro pozemky s jílovitou půdou. Pokud však budete chtít pěstovat rostliny, které půdním vlastnostem neodpovídají, musíte počítat s náročnou úpravou půdy. Půda však není jediným parametrem, podle kterého byste se měli řídit. Je třeba vzít v potaz také orientaci pozemku, svažitost pozemku, podíl míst ve stínu a na slunci a také blízkost vodních ploch. Více o správných vlastnostech ideálního pozemku si můžete přečíst v článku Zakládáme zahradu – Pozemek a jeho vlastnosti

Zvolte vhodné rostliny

Jestliže chcete, aby byla realizace nebo rekonstrukce zahrady co nejméně náročná, přizpůsobte výběr rostlin vlastnostem vašeho pozemku. Myslete ale na to, že i v rámci jednoho pozemku můžou existovat značné rozdíly, co se výběru rostlin týče. Jiné rostliny je vhodné vysadit na místa, kde celý den svítí slunce a jiné do stinného koutu zahrady. Více o správném výběru rostlin si můžete přečíst v článku Tajemství zdravých a prosperujících rostlin? Vyberte jim správné stanoviště

Obraťte se na zahradního architekta

Máte strach se sami pouštět do návrhu a realizace zahrady a nejste si jisti výběrem rostlin? Oslovte zahradnickou firmu jako je Zahradní specialista, která zajistí návrh i samotnou realizaci zahrady. Zpracování projektu obvykle trvá okolo 4 až 5 týdnů a firma vám zahradu nejen kompletně zrealizuje, ale také vám nabídne jednorázovou nebo pravidelnou údržbu zahrad.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular