Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeFiremní prezentaceZajistit si kvalitní spánek nikdy nebylo lehčí, stačí se odhodlat

Zajistit si kvalitní spánek nikdy nebylo lehčí, stačí se odhodlat

Spánek je nabíječem našich baterií, ze kterých pak bereme šťávu v průběhu dne. Spánek je zároveň ovlivněn mnoha faktory. Zdravotní komplikace, životní pohoda, míra vyčerpání, ale také postel, matrace, rošt, polštář, peřina, ložní povlečení… právě na lůžkovinách mnohdy stojí celá kvalita spánku. A pokud vám něco ve vaší ložnici nevyhovuje, neexistuje nic lehčího, než se poohlédnout po nových ložnicových produktech. 

Co všechno vám může v posteli kazit spánek?

Nevhodná matrace, špatně zvolený rošt, vrzající postel, deformovaný polštář, stará peřina, povlečení a prostěradla z umělého materiálu, který zabraňuje pokožce dýchat… to máme fůru věcí, které mohou stát mezi vámi a vaším kvalitním spánkem. 

Přitom snad nikdy dříve nebylo lehčí zajistit si kvalitní spánek. Stačí se odhodlat a vnést do vaší ložnice revoluci.

Pryč s nevhodnou matrací, peřinami a polštáři

Možná, že jste výběru lůžkovin nikdy nepřikládali velký důraz. A teď, když je nabídka trhu opravdu široká, můžete mít pro změnu problém se v té nabídce zorientovat. Doporučujeme jít na to chytře a eliminovat sortiment lůžkovin na české produkty, u nichž se můžete opřít o kvalitu. Také nic nezkazíte tím, že se budete držet přírodních materiálů. Husí peří, 100% bavlna… to je to nejlepší, v čem můžete usínat.

I design lůžkovin hraje podstatnou roli. Je tak jen na vás, zda vaši ložnici nasměrujete k jednoduchosti a jednobarevnosti, nebo naopak zvolíte pestré barvy a motivy 3D ložního povlečení. Hýčkat se můžete pokaždé jiným materiálem povlečení. Chladivý satén, hřejivý mikroplyš, komfortní bavlna… 

Komfort lůžkovin ovlivňuje i způsob zapínání povlečení. Dnes je nejčastěji v nabídce pohodlný zip, který zaručí, že se peřiny a polštáře ven z povlečení nedostanou, což by vás mohlo během spánku rušit. Potom zmiňme krepové a plyšové povlečení, které nemusíte žehlit. Každý druh povlečení si zkrátka nese své výhody a specifika. 

Zajistit si kvalitní spánek nikdy nebylo lehčí. Kde začít? No přece ve vaší ložnici! Se starými lůžkovinami nemějte slitování a konečně začněte brát váš spánek vážně.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular