Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeFiremní prezentaceVzdáleně vedené účetnictví? Známe základní rozdělení tohoto typu vedení účetnictví

Vzdáleně vedené účetnictví? Známe základní rozdělení tohoto typu vedení účetnictví

Podání daňového přiznání, placení odvodů na dani, vedení mzdové agendy. To jsou základní předpoklady k tomu, aby vaše firma byla v pořádku. Nemusíte hned najímat svého vlastního účetní. Stačí si objednat externí účetní.

Jaké jsou typy účetního outsourcingu

Vzdáleně vedené účetnictví je skvělá služba pro všechny, kteří podnikají na území české republiky. Naštěstí existuje celá řada externích účetních, která nabízí nejrůznější služby v této oblasti. Nabídky společností nabízející outsourcing lze rozdělit do čtyř typů. Který z nich si vybere, každá společnost rozhoduje nezávisle na základě finančních možností, cíle a přání převést účetnictví na vzdálené řízení.

Poradenství v oblasti účetnictví

Pokud se rozhodnete pro poradenství, vyberete si pravděpodobně tu nejjednodušší formu spolupráce s externí účetní firmou. Jedná se o outsourcing účetnictví v nejjednodušší formě. Firmy si tuto službu objednají v určitých situacích. Patří mezi ně odborníci na kontrolu zaměstnanců nebo spíše kvalitu práce, kterou vykonávají.

Tato služba se rovněž vyplatí těm firmám, které potřebují poradit v oblastech, ve kterých nemají dostatečné zkušenosti, a manažer si přeje být jist bezchybným výsledkem práce. Například to platí pro transakce se zahraničními partnery.

Selektivní outsourcing účetnictví

Selektivní externí vedení účetnictví je firmami užíváno pouze u některých funkcí ke vzdálené údržbě. Jsou možné například následující možnosti.

  • Výpočet odměny zaměstnanců.
  • Hlášení.
  • Příprava daňového přiznání, atd.

Částečné účtování outsourcingu často využívají naši klienti ve chvíli, kdy klienti nechtějí plně ztratit kontrolu nad finančním účetnictvím, nebo pokud chtějí uvolnit účetní na plný úvazek ze stejného typu rutinní práce nebo dokonce snížit některé zaměstnance. Částečně převede účetnictví na outsourcing, společnost bude provádět určité funkce nezávisle.

Plný outsourcing

Plné externí vedení účetnictví si naši klienti objednávají v případě, že chtějí mít své účetnictví zcela pod kontrolou od profi účetní. Tento druh outsourcingu umožňuje managementu nepřijmout zaměstnance na plný úvazek. Možná tak bude možné snížit náklady na udržení zaměstnanců.

Outsourcing jménem hlavního účetního

V tomto případě se zákazník zcela zbavuje práce s finančními záznamy. Jako podnikatel plně předáte své účetnictví do rukou našich účetní. Budete mít naprostou jistotu, že vaše účetnictví bude zhotoveno v pořádku. Naše firma převezme veškerou odpovědnost za vaše účetnictví.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular