Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeFiremní prezentaceVýchod České republiky se potýká s nedostatkem řidičů v kamionové i osobní dopravě

Východ České republiky se potýká s nedostatkem řidičů v kamionové i osobní dopravě

Silniční osobní i kamionová doprava je rozhodně tou, bez které není možné se obejít v současné době. Velice dlouho se ale potýká s tím, že neustále rostou nároky na přepravu pomocí kamionové a autobusové dopravy, zatím co řidičů naopak ubývá.

Jedná se totiž o velice náročnou práci, kterou do nedávna v České republice nedokázali zaměstnavatelné dostatečně ocenit. V posledních letech se ale dostávají platy postupně na úroveň naších příhraničních sousedů. Rázem se tak z obtížné práce stává obtížná, a zároveň velice dobře placená, práce, o kterou je větší zájem.

Na východě je nedostatek řidičů

Jedním z míst, které opravdu trpí nedostatkem, je přímo východ Čech. Samotné nabídky práce Karviná dobře svojí skladbou dokazují, že o služby řidičů je opravdu velký zájem. A to nejen v ohledu dálkových jízd. Potřeba je posílit počty řidičů také v případě těch, kteří jezdí mnohem kratší zakázky, většinou vnitrostátního charakteru.

Vedle nich je ale pochopitelně velký zájem i o řidiče, kteří jsou pro nás import a export naprosto zásadní. Jedná se o ty, kteří figurují u mezistátní silniční dopravy. I pro ty mohou být pracovní místa Havířov opravdu zajímavá především proto, že na základě vysokých diet mohou vydělávat příjemné finanční částky.

S tím se pojí i nedostatek dispečerů

Bez práce dispečera, by byla celá kamionová doprava jen opravdu velice těžko organizovatelný zmatek. Proto vedle dostatku příležitostí pro řidiče jako takové, nabídne práce v Havířově množství pozic také pro pracovníky na pozici dispečerů. Dispečer je osobou, která zodpovídá za nakládky, vykládky, organizaci časových rozvrhů a tras jednotlivých kamionů. S tou prací, a mnohou další k tomu, je rozhodně obtížnou, ale také velice dobře placenou prací.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular