Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomovVybíráme bezpečné a kvalitní vchodové dveře

Vybíráme bezpečné a kvalitní vchodové dveře

Chcete, aby vchod vašeho domu byl perfektně upravený, moderní, ale hlavně bezpečný? Pak zvolte nové vchodové dveře, které propůjčí vašemu domu nový ráz a zároveň nabídnou dostatek bezpečí v době, kdy nejste doma.

Výběr vchodových dveří není radno podceňovat

Vzhled vchodových dveří udává celkový ráz vaší nemovitosti. Módní materiály a vhodně kombinované barvy nabídnou krásný prostor před vaším domem. Jak ale vybrat dveře, které splní nejen estetickou, ale také praktickou funkci? Na tyto otázky jsme se obrátili na naše pražské zámečníky.

Dřevo, hliník, plast nebo ocel

V současnosti existuje celá řada materiálů, ze kterých jsou vchodové dveře vyrobeny. Materiál vchodových dveří je nutné korespondovat s materiálem všech otvorů na domě. Moderní vchodové dveře mají sendvičovou konstrukci, která sestává z rámu s kovovou výztuží, z tepelné izolace a vnějšího pláště ze dřeva, plastu, hliníku či oceli.

Pražští zámečníci svým klientům radí: „Při koupi dveří se informujte o těsnicím systému v oblasti zámku a závěsů. Doporučujeme pořízení dveří s dvojitým těsněním na všech stranách dveří a kartáčového utěsnění ve spodní části dveřního křídla. Důležité jsou také doplňky vchodových dveří, ovlivňující jejich vzhled. Jde o kliky, klepadla, poštovní schránky, průzory. Ideální je, když je na dveře montuje výrobce dveřních výplní. Navíc je můžete doplnit zabudovaným elektrickým otvíračem či komunikačním zařízením. S pozdější instalací moderních technologií vám pomohou naši pražští zámečníci.“

Míra zabezpečení vstupních dveří

Pražští zámečníci upozorňují na důležitý fakt. Ne všechny dveře, které na trhu jsou, splňují důležité kritérium bezpečnosti. Odhalit jej můžete podle dvou klíčových faktorů. Chybí jim certifikáty o tom, že splňují evropské normy (vydávají je autorizované zkušebny), a mají překvapivě nízkou cenu. Zkušení zámečníci doporučují bezpečnostní třídu takovou, která zajistí požární odolnost dveří minimálně 30 minut a jejich neprůzvučnost 37, 39 nebo 42 dB.

Dveře do bytu a do rodinného domu

Je rozdíl, zda kupujete vchodové dveře do rodinného domu nebo do bytu. Do domu se pořizují exteriérové bezpečnostní dveře. Ty jsou přizpůsobené tak, aby kromě zlodějů odolaly i extrémům počasí, požáru a hluku. Jejich tepelně-izolační parametry brání pronikání chladu a horka zvenku do interiéru, čímž pomáhají snižovat energetickou náročnost domu. Navíc mají speciální voděodolnou povrchovou úpravu, která odolá nepříznivému počasí. Všechny tyto vlastnosti nejsou potřeba u bytových dveří, radí pražští zámečníci. U nich se sleduje hlavně bezpečnostní třída a stupeň odolnosti během požáru.

Objednejte si smart řešení

Pražští zámečníci doporučují zakoupit spolu s novými vchodovými dveřmi také smart řešení. To zvyšuje jejich bezpečnost a zlepšují komfort jejich majitelů. Takové vybavení potěší zejména technologické nadšence, kterým umožní například kontrolovat domácnost na dálku. Namísto klasických zámků vám zámečníci instalují zamykací systém na kartu, pin kód nebo na otisk prstu. Dveře lze vybavit i speciálními zámky se čtečkou otisků prstů. Je to zabudovaný inteligentní software, který má výbornou paměť a rychle se vypořádá s každým novým použitím.

Co ocení všichni majitelé rodinných domů je digitální kukátko, které zobrazuje pohyb za dveřmi na displeji a zároveň ho promítá do mobilní aplikace. Při pobytu na dovolené jsou velmi užitečné alarmy, snímače pohybu, kontakty kontrolující otevírání a zavírání oken, IP kamery s tzv. živým streamingem. Ty vám promítnou celou vaši domácnost v době, kdy jste nepřítomni.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular