Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeDomovVše, co potřebujete vědět o sítích proti hmyzu

Vše, co potřebujete vědět o sítích proti hmyzu

Co patří mezi negativní aspekty krásného počasí? Mezi velké nevýhody je možné rozhodně zařadit létající hmyz. Jedná se o nejrůznější mouchy a komáry, kteří s oblibou létají právě do otevřených oken. A stejně jako se dobře trefí rovnou do okna, tak mají velký problém odletět potom zpátky ven. A přesně z toho důvodu se vyplatí pořídit si sítě do oken proti hmyzu. Podívejte se, jaké mají výhody a z jakých nejrůznějších moderních variant můžete vybírat.

Hlavní výhody sítí proti hmyzu

Běžná stínicí technika, jako jsou rolety nebo žaluzie na zastavení hmyze většinou nestačí. Při klasickém větrání s otevřeným oknem si totiž dovnitř najde cestu hned několik různých zástupců hmyzí říše. Naštěstí existují moderní sítě proti hmyzu. Mezi velké výhody takových sítí patří jejich nenápadný vzhled. Barvu rámu si snadno přizpůsobíte barvě oken, takže výsledek vypadá naprosto přirozeně. Samotná síťka je také navíc průhledná, takže nijak přehnaně neruší výhled ven.

Pokud se rozhodnete pro moderní síť do oken FOA překvapí vás i jednoduchá a pohodlná montáž. Konkrétní způsob závisí na zvoleném řešení i na tom, co nejlépe využijete pro svá okna. Hned na úvod je však dobré zmínit, že s takovou instalací sítí do oken si poradí snad naprosto každý.

Nejefektivnější přirozená ochrana proti obtížnému hmyzu

Nejrůznější odpuzovače do zásuvky, nebo snad přírodní postupy rozhodně nezvládnou zastavit mouchy. Účinnost podobných prostředků je často velmi mizivá a znamená tak jek zbytečně vyhozené prostředky. Nemluvě o tom, že nejrůznější chemické látky, které se postupně uvolňují, nebo jsou ve formě postřiku, nejsou nic prospěšného pro lidské zdraví. Naproti tomu přináší kvalitní a správně nainstalované sítě do oken proti hmyzu téměř dokonalou ochranu před vniknutím nežádoucích okřídlených návštěvníků.

Síťky do oken zde mohou být víceméně po celou dobu, ale existují i zatahovací řešení, kdy je možné síť jednoduše vytáhnout ve chvíli, kdy ji nepotřebujete a okno bude zavřené. A že si říkáte, že nechcete sítě instalovat na všechna okna? Schválně se zkuste zamyslet nad tím, jestli opravdu otevíráte všechna okna. Většinou to bývá tak, že k větrání slouží jen několik málo oken. Ta mohou být bez problémů opatřená sítí, která bude plnit svou funkci při otevření dokořán i na jednoduché větrání s ventilací.

Praktické nejenom v letních měsících

Sítě do oken využijete po velkou část roku. Mnohdy totiž stačí několik teplých dní a klidně i na úplném začátku jara či na začátku zimy můžete pozorovat létající mouchy a hmyz. Moderní sítě do oken se proto nemusí nutně sundávat a oceníte je po celý rok.

V případě běžných sítí do oken nasazených na rám je však na zvážení, jestli je na zimu přeci jenom neuklidíte. Hmyzu je venku minimální množství a stejně tak větrání není tolik intenzivní. Schováním na zimu totiž můžete prodloužit životnost sítě. V takovém případě mohou sítě do oken klidně bez problémů vydržet i opravdu dlouhé používání po mnoho sezón.

Sítě proti hmyzu jsou estetické a téměř neviditelné

Nechcete si pořizovat sítě proti hmyzu, protože se bojíte, že budou kazit estetický dojem? V takovém případě se velmi mýlíte. Jemná síťka je v černé nebo šedé barvě a díky svému specifickému rozložení nijak výrazně nekazí pohledu ven. Naopak při pohledu zvenčí na takové okno působí síťka jako drobné odstínění, takže není tak jednoduché pozorovat, co se děje uvnitř.

Odolnost a pevnost sítě je dána především materiálem. Jádro je ze sklolaminátu, kdy další ochrannou vrstvu tvoří PVC. Takové sítě skvěle odolávají nepřízni počasí a jsou i poměrně pevné proti případnému mechanickému poškození.

Na nenápadnosti přidává i fakt, že u každého druhu máte k dispozici hned několik různých barevných variant rámu, za kterých můžete vybírat. Zvolit si můžete také tloušťku rámu, který může být tenký a nenápadný, ale klidně i výraznější, pokud to robustnější okenní rámy dovolují. Snadno tak síťku sladíte s bílými okny, ale třeba i s těmi hnědými či šedými. Moderní sítě proti hmyzu tak rozhodně působí estetickým dojmem a stanou se funkčním prvkem, který velmi snadno přehlédnete.

Nenáročná údržba

Moderní sítě do oken potěší i velmi nenáročnou údržbou. Vzhledem k tomu, že jsou z kvalitních plastových materiálů v případě rámu a ochrannou PVC vrstvou u sítě, stačí v případě potřeby jednoduše omýt či opatrně otřít. Pokud je na sítí prach a podobné nečistoty, opatrně použijte vysavač nastavený na menší výkon. Většinu jednodušších úkonů při čištění zvládnete i bez nutnosti sundávání sítí. Pokud však máte sítě nasazené na rám, kde je sundání velmi jednoduché, může být lepší pomoci si jejich odstraněním z okna a důkladným vyčistěním mimo.

Jak vybrat správný typ sítí proti hmyzu?

Věděli jste, že sítí do oken proti hmyzu existuje více druhů? Liší se způsobem montáže i používáním.

Prvním a většinou nejvíce rozšířeným druhem jsou sítě do oken nasazené na rám. Tento rám se následně nasadí na okno. K tomu mohou sloužit magnetické pásky, ale nejčastěji drobné plastové úchytky, s jejichž pomocí drží síť na svém místě, ale zároveň se dá v případě potřeby snadno sundat. Při výběru konkrétních sítí si také můžete zvolit uchycení vhodné pro dřevěné okna, které je trochu jiné v porovnání s tím, které se hodí pro okna s plastovými rámy.

Druhou variantou jsou rolovací sítě do oken. Ty jsou uchyceny do vrchního rámu, kde je v zataženém stavu schovaná také samotná síť. Následně ji stačí stáhnout směrem dolů a zakrýt celé okno. V tomto případě probíhá montáž na pevno na vrchní část okna. Díky rolovacímu mechanismu však můžete síťku používat opravdu jen tehdy, když ji zrovna potřebujete. Takže když budete chtít na sušák na okně pověsit prádlo, není žádný problém. Už z principu je jasné, že v tomto případě je o trochu složitější montáž. Neobejdete se bez vrtání a zbývá ještě promyslet, kam konkrétně budete sítě kotvit. Mohou být přichyceny do zdi, venkovního rámu okna či do výklenku. V porovnání se základní variantou sítí do oken proti hmyzu nasazených na rám počítejte s trochu vyšší cenou vzhledem ke složitějšímu mechanismu.

Třetí variantou je síť vrtaná na dveře. Ta se využívá u dveří na balkon či na terasu, protože ty jsou v otevřeném stavu doslova obrovským vstupním místem pro případný hmyz. Taková síť do dveří vlastně funguje jako další dveře. Má otevírací otočný mechanismus a panty, které se zavírají. Magnety mohou být rovnou nainstalované, nebo pomůže obyčejná magnetická páska. Pro větší pevnost sítě do dveří se doporučuje přidat i horizontální zpevňující profil. K tomu si navíc můžete nechat upravit síť do dveří tak, aby měla otvor pro dvířka pro zvířata. Zkrátka opravdu precizní výroba na míru.

Pozor na správné měření

Už máte promyšleno, jaký druh sítí potřebujete a na jaká okna je chcete pořídit? V takovém případě nastává akční fáze, během které se pustíte do důkladného měření jednotlivých oken. Přehledně zpracované návody, jak změřit sítě do oken, závisí na tom, jaký způsob uchycení a montáže si vlastně vyberete. Ovšem právě díky snadným návodům jistě nebude problém vše správně naměřit, aby výsledné sítě proti hmyzu perfektně seděly na okno a plnily svůj účel.

S přehledně zpracovaným návodem zvládnete namontování sítí

A co vlastně budete potřebovat pro montáž sítě proti hmyzu? Záleží na konkrétním druhu. U sítí nasazených na rám se pracuje v zásadě hlavně se speciálními západkami, které jednoduše drží síť na svém místě. Není tak potřeba žádné další nářadí. Sítě máte nasazené doslova za pár okamžiků a podobně jednoduše se také vyndávají.

Pokud si však vyberete sítě vrtané do dveří nebo rolovací variantu, která se vrtá do stěny či do okenního rámu, připravte se na trochu náročnější montáž. Ke každé variantě je však dostupný přehledné návod, kde najdete všechny důležité informace.

Výroba sítí do oken na míru

Aby mohla síť proti hmyzu do okna opravdu správně fungovat, musí přesně sedět její rozměry. A to znamená, že nejlepším řešením je výroba každé takové sítě na míru. Snadno tak získáte ten správný kousek, který bude přesně sedět na okno, a navíc si můžete vybrat i systém uchycení či montáže. A to by nebylo možné bez opravdu bohatého výběru nejrůznějších možností a díky objednání sítí přímo na objednávku. Je však potřeba zmínit, že na ceně rozhodně nepoznáte, že se jedná o výrobu na míru u každého kousku sítě.

A jak pořídit sítě do oken proti hmyzu za výhodné ceny? Vyplatí se sledovat nejrůznější slevové akce. Takové nabídky se často objevují mimo hlavní sezónu. Nad instalací nových sítí do oken se tak vyplatí přemýšlet klidně i během zimy. Všechno totiž stihnete bez problémů zařídit a až začne sezona hmyzu, budete maximálně připraveni.

Kvalitní zákaznický servis

Vybrat a správně objednat síť proti hmyzu se sice nezdá jako složitý úkol, ale chybička se klidně může stát. Přesně od toho na vás však čeká vstřícný a profesionální zákaznický servis. Každá objednávka je zvlášť zkontrolována, jestli všechno odpovídá zadaným parametrům. Rozhodně se nebojte ani zeptat, jestli je možné objednat síť na atypické rozměry. V zásadě však není problém s ničím, co se vejde do stanového rozpětí v rámci zadávání jednotlivých parametrů.

Previous article
Výběr správné podlahy do ložnice může být hračkou
Next article
- Advertisment -pr clanky

Most Popular