Pondělí, 5 června, 2023
magazin
HomeDomovVrtané studny i montáž čerpacích technologií do studní nabízí Studny Artex

Vrtané studny i montáž čerpacích technologií do studní nabízí Studny Artex

Co se týče topení, zažíváme doslova revoluci. Lidé zvyklí na pohodlné a dostupné topení plynem musí extrémně rychle řešit jiný energetický zdroj. Jinak na tom ale nejsou ani ostatní. Extrémně drahým se stalo topení elektřinou, a dokonce i dřevem. Ze dne na den se pro mnohé stal jedinou rozumnou alternativou přechod na tepelné čerpadlo. Ideálním řešením je tepelné čerpadlo voda-voda, ke kterému však je zapotřebí vhodný vrt pro tepelné čerpadlo. Jak na něj a kým si jej nechat zrealizovat?

Kdy vrtat studnu?

Nechat si vyvrtat studnu u rodinného domu i na chalupě je běžným požadavkem majitelů staveb. Nezbytností je studna v případě, když v obci či v místě není vodovod. Je to však též levnější zdroj vody, který oceníme, zejména pokud máme zahradu, nebo potřebujeme napouštět bazén. Vrt je však potřebným i pro instalaci tepelného čerpadla voda-voda, které je považováno za nejefektivnější. Tyto vrty se realizují do hloubky 50 až 100 metrů, ale mohou být až 200 metrů hluboké.

Využívá se faktu, že teplota v hloubce 20 m je 10stupňová, každých 30 metrů se pak zvyšuje o další 1 °C. Investice do hlubšího vrtu se proto vyplatí a poměrně rychle se vrátí. Pro výkonnější čerpadla navíc nemusí být jeden vrt dostatečným a realizují se rovnou vrty dva, nebo ještě více.

Na hloubkové vrty pro tepelná čerpadla se specializuje firma Studny Artex

Společnost Studny Artex – www.studny-artex.cz působí na celém území České republiky. Má skvělé know-how a na trhu působí již od roku 2001. Zajišťuje nejen samotné vrtání studní, ale též montáž čerpacích technologií do studní. Zaměřuje se na vrty pro pitnou vodu, ale též na vrty pro tepelná čerpadla. Firma realizuje vrty i zcela na klíč. Tedy včetně vyřízení veškeré administrativy kolem získání povolení studny či vrtu pro tepelné čerpadlo. Firmu z Polné na Vysočině oslovte tehdy, když vás zajímají vrtané studny, instalace čerpadel, montáž a servis čerpadel, či poradenství k čerpací technice.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular