Pondělí, 5 června, 2023
magazin
HomePro kutilyVíte jak si inovovat vaše nářadí v dílně? Řekneme vám hned o...

Víte jak si inovovat vaše nářadí v dílně? Řekneme vám hned o několika tipech, jak využít magnety u vás doma

Pro někoho to možná může být překvapení, ale magnety mají i spoustu jiných využití, než jsou jen hrátky s fyzikálními veličinami nebo technologické užití. V domácnosti mohou nahradit rovnou celou řadu mnohem obtížnějších a dražších mechanismů a mnohdy se dá s magnety užít i spousta zábavy. V dnešním článku vás přesvědčíme, že silné magnety nepatří jen do dílny, ale kamkoli, kde je budete chtít!

Magnetické držáky na nářadí i nože

Jednou ze snad nejčastějších magnetických utilit jsou právě držáky na stěnu. Pracovní plocha je drahé místo a každý centimetr navíc se hodí. Není se tak čemu divit, že se lidé snaží najít různá úložná místa tak, aby byla plocha prázdná a zároveň bylo nářadí okamžitě po ruce.

Právě magnetické držáky jsou pro toto užití to nejlepší. Na zeď se buď lepí nebo vrtají, záleží na tom, jak těžké předměty hodláte věšet. Základní částí jsou potom magnetické plátky. Různě silné magnety dokážou udržet nejen kuchyňské nože, ale třeba i mnohem těžší nářadí v dílně každého kutila i profesionála.

Magnetické stavebnice dokáží zabavit velké i malé

V dnešní době už není problém zakoupit magnety jak zakomponované ve výrobcích, tak i naprosto samostatně. K dostání jsou tak celé sady různých druhů a velikostí magnetů a také jednotlivé kousky. Často je najdete pod názvem neodymové magnety. Jedná se různě silné magnety, které dokáží fungovat nejen jako pomocník, ale stejně tak jako úžasná hračka pro malé i velké.

Pro malé děti může být opravdovou zábavou už jen samotné objevování magnetické síly a toho, jak magnetické pole pracuje. A i když jste dospělí, tak si můžete s magnetickými skládačkami hrát celé dny. Není problém dokonce vyrobit miniaturu Gaussova kanónu, která vás zaručeně ohromí!

Embed video: https://www.youtube.com/watch?v=OMSOBTcBkPA&ab_channel=MagneticGamesMagneticGames

Magnet je také dokonalým příručním držákem

Magnety jsou dokonalým držákem především pro menší kovové předměty. Například v kancelářích je využijete určitě velice rádi na takové věci, jako jsou sponky na papíry nebo připínáčky, které se vám z magnetu určitě neztratí.

Trošku zajímavější využití pro magnety můžeme hledat spíše v poli řemesla. Protože právě tady kolikrát trávíte čas v nepříjemných polohách a snažíte se u toho jakýmkoliv možným způsobem zatlouct nebo zašroubovat šroubky či hřebíky. Jednoduché magnetické držáky jsou tady doslova k nezaplacení. Koupit se dají připravené magnetické pásky na zápěstí a stejně tak si lze vyrobit vlastní drobný magnetický držák během několika vteřin. Stačí jen za pomoci lepidla aplikovat malý magnet například na grip kladiva a hřebíčky rázem můžete mít kdykoliv po ruce.

Zdroj obrázku: silnemagnety.cz

Standardně se dnes už i vyrábějí šroubováky, které obsahují zabudovaný magnet a šroubky tak na nich drží a nepadají při šroubování. Pokud ale takový šroubovák doma nemáte, tak postačí i magnet jako takový. Jen si zkuste několikrát před klasický kovový šroubovák přejet magnetem a zmagnetizovaný kov vám bude držet šroubky líp jak z výroby.

Magnet fishing je moderní hledačskou hrou!

Možná i vy jste už viděli u řeky nebo rybníka človíčka, který hází do vody magnet připojený na silném laně. Na první pohled bizardní zábava je přitom jednou z nejoblíbenějších hledačských her současnosti. Jedná se o takzvaný magnet fishing. Voda totiž uchovává spoustu zajímavých tajemství a nejedno z nich je kokové. Právě proto různí badatelé hledají pod mosty ve městech, nebo i v odlehlejších oblastech různé pozůstatky minulosti.

Nejčastěji vyhledávají různé staré mince, ale mnohdy se objeví například i starší zbraně zahozené za války a zajímavé memorabilie. Magnety pro magnet fishing jsou trochu specifické a především jsou to kterými nemáte problém z vody vytáhnout i zrezlé staré kolo. Magnet jako takový je udělaný ve dvojitým obalu a je vybavený buď pevnou, nebo šroubovatelnou pevnou smyčkou. Je celkově velice bytelný a běžně se používá i hodně pevné lano. Jinak by se mohl v proudu nebo při trhnutí o dno magnet ztratit.

Zdroj obrázku: magnetfishing.cz

Víte, že magnetem můžete sledovat i rozvody ve zdech?

Občas potřebujete navrtat například nábytek nebo poličky do stěny, ale pohybujete se nebezpečně blízko vypínače. Zlaté elektrikářské pravidlo praví, že by měly jít veškeré obvody od vypínače vzhůru a na jeho úrovni byste měli být v bezpečí. Ovšem ruka do ohně by se za to dávala těžko. Mít doma nějaké silné magnety se v tomto případě opravdu vyplatí. Můžete totiž pomocí magnetu kroužit opatrně po stěně, a pokud je dostatečně silný, tak vám dokáže na správném místě přilnout ke zdi a upozornit vás tak na kovové komponenty, kterými jsou většinou právě rozvody elektrické energie.

Magnetické schovávačky se mohou hodit

Pokud hrajete hledací hru Geocaching, tak vám rozhodně magnetické schovávačky říkají mnoho. Jenže i v rámci domácnosti se může jednat o opravdu zajímavou a zároveň užitečnou věc. Potřebujete například nechávat některé klíče uschované jinde, než by je ostatní hledali? Nemusíte kvůli tomu pořizovat trezor ani krabičky na zdi. Magnety vám mohou pomoci stejně. Posloužit mohou magnety oválného a obdélníkového tvaru, stejně také pochopitelně i magnetické pásky.

Nákupní seznam, který vám budou všichni závidět

V posledním odstavci představíme jednoduchou a spíše zábavnou věc, která ale může být i dost užitečná. Na internetu můžete najít příklady užití plochých magnetů, kdy za pomoci dětí můžete na magnet jednoduše nakreslit základní potraviny a potřeby do domácnosti. Jakmile cokoliv dojde, stačí vzít magnet do ruky a rázem na lednici můžete mít originální a zábavný nákupní seznam!

- Advertisment -pr clanky

Most Popular