Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomovVinyl podlahy (dílce), PVC podlahy (role)

Vinyl podlahy (dílce), PVC podlahy (role)

Než se rozhodnete pro konkrétní podlahu do vašeho nového domu či bytu je dobré vědět, co je pro jednotlivé podlahové krytiny typické. Vaše rozhodování pak bude mnohem jednodušší. Když se řekne polyvinylchlorid, tedy PVC, mnozí si pod tím neumí nic konkrétního představit. O co tedy jde? Jedná se o umělý materiál, z něhož jsou vyrobeny vinylové podlahy a také PVC podlahy, kterým říkáme lino. Mezi vinyl podlahami a PVC podlahami je jeden zásadní rozdíl. Zatímco PVC podlahy jsou dodávány jako role, vinylové podlahy koupíte jako dílce. Dnes jsou vinylové podlahy velmi žádané zejména do obývacích pokojů, dětských pokojů a ložnic. Dokážou perfektně nahradit, přesněji řečeno imitovat, dřevěné podlahy. Jejich výhodou je to, že jsou levné, omyvatelné antistatické a antialergenní. Z toho že jsou omyvatelné vodou, vyplývá, že jsou také odolné proti vlhkosti.

Co vás čeká, když zvolíte laminát

Opomenout nesmíme ani laminát, tedy laminátové podlahy, které se velmi jednoduše pokládají. S trochou šikovnosti to domácí kutil zvládne stejně jednoduše jako při instalaci plovoucí podlahy. Na vlhko jsou laminátové podlahy sice o něco citlivější, také zvuková izolace laminátových podlah je méně dobrá, na druhé straně jsou laminátové podlahy vysoce odolné vůči mechanickému poškození.

Jak je to s podlahovou krytinou do kuchyně?

Někdy mají lidé dilema, pokud jde o podlahovou krytinu do kuchyně. Občas na zem upadne vidlička, nůž, rozbije se talíř nebo sklenička. Častou nehodou je také rozlití vody. Pokud chcete podlahovou krytinu, která toto všechno ve vaší kuchyni zvládne a ustojí, než se rozhodnete, raději se poraďte u odborníků, například na tam, kde můžete zvolenou podlahovou krytinu rovnou nakoupit, případně si ji nechat také instalovat. A jakáže podlaha se tedy do kuchyně nejlépe hodí? Může to být klidnědřevěná podlaha z tvrdšího dřeva, ale také litý beton nebo dlažba. Ideální je vinylová podlaha, chybu neuděláte ani laminátovou podlahou nebo PVC podlahou. Každý druh podlahové krytiny přinese do kuchyně jiné výhody a přednosti

- Advertisment -pr clanky

Most Popular