Neděle, 29 ledna, 2023
magazin
HomeDomovVánoční látky jsou nejkrásnější dekorace Vánoc

Vánoční látky jsou nejkrásnější dekorace Vánoc

Nechcete se zahltit zbytečnými dekoracemi a cetkami, a přesto chcete doma vykouzlit vánoční atmosféru? Nejlepší cestou bývají textilie. Vánoční látky umí vytvořit Vánoce moderní i tradiční. Volba je jen na vás.

Vánoce jsou svátek rodinné pospolitosti a lásky. Aby se však setkání rodiny proměnilo na více než jen běžnou návštěvu, chce to rozhodně atmosféru. Nazdobený stromeček nemusí stačit. Nejkrásnější atmosféru dodají tomuto svátku vánoční látky. Z těch se dají snadno vyrobit všemožné bytové textilie, vánoční dekorace i dárky, a to bez toho, abychom museli nakupovat mnohdy nepříliš vkusné a nekvalitní cetky.

Vánoční látky najdou celou řadu uplatnění

Především se hodí na vánoční ubrus, též na drobné malé prostírky a dečky. Tím však rozhodně nemusíte skončit. Se špetkou šikovnosti z nich vykouzlíte vánoční závěsy i různý kuchyňský textil – od utěrek, přes chňapky, až po sedáky na židle. Hlídejte si pouze složení látek, protože třeba kuchyňská utěrka by měla být z dobře savé bavlny.

Pořád mluvíme o klasice. Přitom vánoční látky lze použít i na vánoční ozdoby. Pořiďte si polystyrenové základy, třeba koule a zvonečky, kousky různých vánočních látek a špendlíky. Pak už se jen pusťte do patchworkového zdobení polystyrénových základů. Takto nádherné vánoční ozdoby hned tak nepořídíte a sloužit vám budou léta. Stejně dokážete vyrobit různé dekorace na slavnostní stůl, včetně adventního věnce, i další dekorace, které mohou být i šité.

Na dárky kreativně s vánočními látkami

Napadlo vás nějaké dárky ušít? Oblečení se šít nevyplatí, ale co tak třeba dětem místo tuctových plyšáků ušít krásná textilní zvířátka z vánočních látek? Můžete nad jejich využitím i více zapřemýšlet. Třeba je ušijte taková, aby se do nich vešla termolahev. Nebo třešňové pecky, které se umí příjemně rozehřát na radiátoru. Pro děti se stanou skvělými kamarády do postýlek a jejich nočními ochránci. Ušít se dají též krásné panenky, dinosauři, či cokoli vaše děti milují.

Taktéž každoročně plýtváte papírem na balení dárků? Vyrobte si konečně vánoční pytle na dárky. Nekrásnější bývají ty šité. Ušijte je z krásných vánočních látek a sloužit vám budou mnoho let. Můžete je připravit v mnoha velikostech pro každý dárek, nebo vytvořte každému členovi domácnosti jeden pytel na všechny jeho dárky a dárečky. Klidně jej ozdobte hezky i jeho jménem, nebo iniciálou křestního jména. Tu snadno vyrobíte třeba ze samotvrdnoucí hmoty, z kartonu, nebo ze slaného dekoračního vizovického těsta.

Zamilujte se do vánočních polštářků

Krásné malé dekorační polštářky se zimními a vánočními motivy budou další skvělou možností pro dárky i vytvoření vánoční atmosféry v našich domovech. Bytema je nabízí v mnoha dokonalých vzorech. Prodávají se jako povlaky, takže po svátcích vánoční polštářek vyměníte třeba za velikonoční, ev. jiné, které dotvoří atmosféru vašeho bydlení. Polštářky nabízí nejen atmosféru, ale i pohodlí. Bytema je prodává z mnoha krásných látek, s nádhernými motivy – moderními i tradičními. Vyberete si i jednobarevné povlaky na polštářky a oblíbené gobelínové polštářky. V motivech nechybí hrající si děti, sněhuláci, vzory s vánoční atmosférou, dokonce s tradičními vánočními křesťanskými motivy.

Skvělé vánoční látky i hotový bytový textil nabízí Bytema

Vánoční textil je velice specifický. Na někoho příliš výrazný, jiní naopak jásají nad jeho vzory. V Bytema si ten svůj najde každý. E-shop má v sortimentu přenádherné motivy, které lze kombinovat navzájem, nebo ještě lépe s jednobarevnými látkami. Kdo chce Vánoce tradiční a romantické, zvolí látky s pestrými vánočními motivy. Luxusní moderní atmosféru vykouzlí dekorační zlaté a stříbrné žakárové látky. Velkým hitem v sortimentu Bytema jsou gobelínové látky. Mají tradiční hrubou gobelínovou strukturu a přenádherné vzory.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular