Pondělí, 5 června, 2023
magazin
HomePro kutilyUžijte si aktivní i pohodovou dovolenou na Pálavě

Užijte si aktivní i pohodovou dovolenou na Pálavě

Možná znáte pojem Pavlovské vrchy, možná je vám blíž Pálava, ale i Pavlov, to vše jsou názvy, které se pojí k jedné oblasti u nás v okrese Břeclav. Pavlov je malebná obec, kterou najdeme na úpatí Pavlovských vrchů, na břehu vodní nádrže Nové Mlýny kousek od Mikulova. Pálava neboli Pavlovské vrchy jsou vápencové pohoří, které se táhne v jižním koutu Moravy. Můžete navštívit Stolovou horu, mohutný vápencový kopec, který je její součástí. Nejvyšším vrchem je Děvín, ke kterému se dostanete, když půjdete k Novomlýnské nádrži, nad níž se vypíná. Přes něj pak vede turistická stezka, jež spojuje obce Klentnice a Dolní Věstonice. Souběžně s ní vede i naučná stezka Děvin. Z vrcholu Děvína je za dobrého počasí vidět až k Brnu.

Severní dominantou Děvínu je zřícenina Dívčí hrady, která je chráněna jako kulturní památka. Další zřícenina, která se váže k Pálavským vrchům, je Sirotčí hrádek.

Zajímavá příroda, místa i kuchyně

O Pálavě můžete slýchat v písních, můžete si koupit víno pojmenované Pálava, které vzniklo spojením dvou bílých výtečných odrůd, můžete si také vychutnat skvělou kuchyni, která se pojí k jižní Moravě. Pokud si rezervujete ubytování Pavlov, čeká vás dovolená, kterou si určitě užijete. Je tady spousta možností k vodnímu dovádění, přírodní zajímavosti, Archeopark Pavlov, což je místní archeologické muzeum.

Proslulý je i Aqualand Moravia, ale navštívit můžete i mnohá místní koupaliště.

Pro milovníky historie

Také ti, kdo mají rádi vše kolem historie, si přijdou na své. Podívat se můžete na Zámek Mikulov, který se nachází nedaleko městského centra, na skalnatém kopci Zámecký vrch. Spolu se Svatým kopečkem zámek utváří hlavní dominantu města.

Zajímavá je Dietrichsteinská hrobka, synagoga Mikulov, jeskyně Na Turoldu, muzeum Dolní Věstonice… Máte se nač těšit.

Previous articleI na zahradě lze vytvořit soukromí a stín
Next articleČeká vás rekonstrukce nebo stavba střechy v Praze? Poradíme vám, na které stavebniny se obrátit
- Advertisment -pr clanky

Most Popular