Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeFiremní prezentaceÚdržba zahradního krbu

Údržba zahradního krbu

Zahradní krb je nedílnou součástí každé dobře vybavené terasy. Dopřejte svému krbu pravidelnou údržbu, aby posloužil dlouhá léta a stal se krásnou dominantou vaší terasy. Jak na údržbu zahradního krbu? Použijte metodu pískování.

Příprava zahradního krbu na novou sezonu

Jaro je v plném proudu a tak se pouštíme do úklidu zahrady a terasy. Ani krb by v této každoroční rutině neměl být opomíjen. Pokud tedy chcete, aby vydržel dlouhé roky a stále vypadal jako nový. Po zimě je krb zašedlý, můžou se na něm objevovat nevzhledné fleky od sazí a také mech. Dopřejte svému krbu důkladnou očistu. Jak? Pomocí pískování. Díky této účinné a velmi šetrné metodě, bude z krbu odstraněn do hloubky maz, dehet, rez, popel a organické složky.

Dopřejte svému krbu maximální péči

Milujete večery, kdy si s rodinou a přáteli sednete na terasu se sklenkou dobrého pití, rozděláte oheň v krbu a užíváte si nádherný pocit klidu? Užijte si tyto nezapomenutelné chvíle na maximum! Krb neodmyslitelně patří do každé zahrady. Ať už máte zahradní posezení, terasu, pergolu nebo altán, krása zapáleného ohně v krbu zahřeje a zároveň uvolní mysl od hektického dne. Aby byl pohled na plápolající oheň v krbu ještě příjemnější, doporučujeme provádět pravidelnou údržbu a čištění krbu. Jedině tak se stane krb dominantou vaší terasy a poskytne útočiště po dlouhé roky.

Jak pečovat o krb

Zahradní krby jsou vyráběny z různých materiálů. K nejčastějším patří kov, beton a kámen. Není výjimkou, když jsou tyto stavební prvky vzájemně kombinované. Ke krbu má většina majitelů také odkládací prostor pro přípravu pokrmů a uložení dřeva. Takto vybavená zahradní kuchyně je nádhernou dominantou terasy i celé zahrady. O zahradní krb nemusíme nijak zvlášť pečovat. Použité stavební materiály sami o sobě nepotřebují zvláštní péči a jsou dlouhověké.

Krby však doporučujeme pravidelně čistit od popele, dehtu, sazí, mastných skvrn a mechů. Pečlivý majitel přece nechce koukat na očouzený krb pokapaný zbytky oleje z loňské grilovačky. Jak ale očistit zašlou špínu a mastnotu bez použití chemie, která do zahrady nepatří? K takovým účelům doporučujeme použít technologii pískování.

Co je pískování

Pískování je účinná technologie, která je prováděna tryskáním písku prostřednictvím vysokého tlaku na požadované místo. Díky tomu lze i z velmi špatně dostupných míst odstranit všechny druhy nečistot a to do hloubky všech druhů materiálu. Pískování lze provádět na stavební materiál, jako je dřevo, kov, beton, kámen apod. Každý materiál však vyžaduje jinou technologii pískování. Naše firma Barmakolor se specializuje na pískování všech druhů materiálů. Oživíme váš krb, terasu i zahradní nábytek od mechů, organických částic, mastnoty, sazí a dalších odolných nečistot. K práci používáme vlastní výkonné stroje s vysokoúčinným odsáváním.

Dřevo a kov nezapomeňte natřít

Po opískování je především dřevo a kov nutné opatřit ochrannou lazurou, olejem nebo lakem. Je jen na vás, jakou barvu a jaký nátěr zvolíte. U nás vyberete všechny druhy lazur, olejů i syntetických barev. Jsme specialisté na barvy a laky. Navíc jsme schopni v našem tónovacím centru namíchat odstín barvy přesně podle vašich představ. Pro aplikaci nátěrů používáme výhradně kvalitní pomůcky i moderní stroje.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular