Neděle, 27 listopadu, 2022
magazin
HomeDomovTypy plovoucích podlah a tipy, jak poznat kvalitu

Typy plovoucích podlah a tipy, jak poznat kvalitu

Co to znamená, když podlaha „plave“? Pojem plovoucí podlaha zahrnuje všechny typy podlahových krytin, které se na podklad pouze pokládají, ale nejsou s ním pevně spojeny. Kromě jednodušší pokládky považujeme za velké výhody možnost rychlého rozebrání a výměnu poškozeného dílce. Klíčem ke spojenosti je ovšem výběr vhodného materiálu. Jaké jsou vaše možnosti a jak poznáte, že je daný výrobek kvalitní? Zeptali jsme se za vás odborníků.

Plavat mohou různé materiály, stačí si vybrat

Plovoucí podlahy jsou k dostání v širokém spektru materiálů. Liší se vzhledem, vlastnostmi a přirozeně i cenou. Jejich základní charakteristiku nám poskytli odborníci na pokládku a renovace podlah z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Snadnou údržbou, vysokou odolností a poměrně dlouhou životností i navzdory dostupnější pořizovací ceně se vyznačují plovoucí podlahy z PVC a laminátu. Oproti plovoučkám ze dřeva jsou hlučnější, tvrdší a chladnější.

Milovníci přírodních materiálů mohou kromě dřeva zvolit i bambus, který je velmi tvrdý a vysoce odolný proti oděru. Pro příznivce chůze naboso je jasnou volbou korek, jehož poznávacími znameními jsou měkkost, teplo a ticho.

A najdete se i přírodní alternativa k linoleu. Tzv. marmoleum je plně recyklovatelná alternativa ze směsi obnovitelných surovin. Je přizpůsobivé, odolné a snadno se udržuje.

Od laciné plovoucí podlahy ruce pryč

Zkušení podlaháři a specialisté na plovoucí podlahy Plzeň upozorňují, že cena podlahové krytiny obvykle úzce souvisí kvalitou zpracování. Neznamená to, že nejdražší rovná se nejlepší, ale spíše to, že od nejlevnějších podlahových krytin nemůžete čekat zázraky. Jednotlivé lamely na sebe nemusí přesně navazovat, celkový vzhled pokazí nehezké spáry a k viditelnému poškození jemné pochozí vrstvy dojde dříve, než řeknete „plovoucí podlaha“. O hlučnosti, tendenci k prohýbání a bobtnání po kontaktu s menším množstvím tekutiny se snad ani nemá cenu zmiňovat. Nic z toho doma nechcete, a už vůbec ne po dvou až třech letech řešit výměnu. Nechte si poradit a raději rovnou investujte do kvality.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular