Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeDomovStavíte? Víte, co je označováno pod pojmem dřevostavba?

Stavíte? Víte, co je označováno pod pojmem dřevostavba?

S pojmem dřevostavba se setkáváme na každém kroku. Ať už v časopisech o bydlení nebo během listování katalogů s plány rodinných domů. Víte, co znamená pojem „dřevostavba“?

Moderní patrové domy a bungalovy jako levné dřevostavby na klíč

Každý, kdo miluje design a rád si listuje v časopisech o bydlení, s obdivem a nadšením sleduje moderní stavby ze dřeva. Jedině dřevostavby nabízejí svým investorům nadčasové rodinné domy s obrovskými prosklenými stěnami a velkoryse řešeným interiérem bez nutnosti stavby opěrných sloupů nebo příček, které mají rušivý dopad na estetiku interiéru. Chcete si i vy splnit sen o architektonicky zajímavě řešeném rodinném domě za minimální finanční náklady? Skvělým řešením jsou pro vás právě dřevostavby.

Zvláště levné dřevostavby na klíč umožňují svým budoucím majitelům variabilní a flexibilní smýšlení moderního interiéru. U dřevostavby nemusíte řešit nosné stěny, můžete pustit uzdu své fantazii a postavit dům s příjemnými tepelně izolačními vlastnostmi. I když se necháte unést a postavíte si cenově náročnější dům, než jste původně plánovali, postupem času se vám investice do dřevostavby vrátí za úsporu energie na vytápění. Levné dřevostavby na klíč totiž sahají svými tepelně izolačními vlastnostmi na hranici pasivních domů, které jsou finančně už někde úplně jinde.

Pojem dřevostavba

Pojmem dřevostavbou se označují domy, jejichž hlavním konstrukčním prvkem je dřevo. Mnozí nezasvěcení si představují pod pojmem dřevostavba masivní stavby typu srubu. Naše společnost nabízí svým zákazníkům levné dřevostavby na klíč. Jde o rámové a skeletové stavby, srubové a roubenkové konstrukce; staví se z tzv. sendvičových a masivních panelů. Vevnitř pak nemusíte vůbec poznat rozdíl.

Pro stavbu dřevostavby je hlavní stavební prvek cenově dostupný, ekologický a obnovitelný zdroj – dřevo. Dřevo je materiál vhodný pro výstavbu rodinných a bytových domů, školských, sportovních, administrativních budov i výrobních a průmyslových hal.

Levné dřevostavby na klíč mohou být patrové, stejně tak jako přízemní bungalovy. Od typu dřevostavby se pak odráží tloušťka stěn a nosnost celé konstrukce. V případě patrové stavby musí stěny unést další podlaží. Čisté dřevostavby bez betonových nebo cihlových prvků je možné stavět až do výšky pěti pater. A co mají dřevostavby a zděné domy společné? U obou typů staveb se jako základová deska používá beton s horizontální izolací. K základové desce je pak stavba kotvena.

Investujte do levné dřevostavby na klíč

Využijte všech výhod dřevostaveb. Ušetřete si čas za suchou stavbu, kterou je možné provádět i v zimě. Protože nevzniká riziko navýšení ceny v průběhu stavby, jste chráněni od nepříjemné navýšení ceny za stavbu. Naše společnost vám postaví levné dřevostavby na klíč. Bydlet můžete už za čtyři měsíce od podpisu smlouvy.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular