Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeFiremní prezentaceSruby a srubové domy na klíč

Sruby a srubové domy na klíč

Srubové domy na klíč jsou v této době velmi populárním a oblíbeným bydlením na světě. Ve kterém je stále více a více lidí, kteří sní o bydlení v dřevěném domě podle jejich přání a specifických potřeb. Každého, kdo někdy přemýšlel nad bydlením ve srubu či roubence, napadlo, jaké výhody a nevýhody bydlení tohoto typu mohou být. Ještě před tím je ale potřeba si uvědomit jaký rozdíl je mezi srubem na klíč a roubenkou, mají totiž jisté vlastnosti, které nelze přehlížet.

Sruby na klíč podle stylu

Jelikož jsme všichni rozdílní a chceme, aby náš domov byl tak trochu naší osobností, stejně na tom jsou i sruby na klíč. Existují dvě varianty, tou první jsou moderní sruby na klíč tradičního stylu a druhou variantou jsou sruby na klíč moderního stylu.

Výhody, které sruby na klíč přinášejí

  • Jedná se velmi nízkoenergetické bydlení

Srubové domy jsou stavěny především z přírodního materiálu jako je dřevo, které se pyšní nejen skvělým vzhledem ale hlavně skvělými izolačními vlastnostmi.

  • Stavba dlouhé živnotnosti

Toužíte po dřevěné stavbě, který bude sloužit nejen vám ale i vašim dětem a vnoučatům? Srubové domy jsou jasným favoritem v jejich životnosti a dosahují až tří stovek let.

  • Výstavba po celý rok

Víte tom, že výstavba dřevěného srubu lze i za nepříznivého počasí?  Sruby na klíč se dokonce v těchto měsících doporučuji stavět, jelikož dřevo v zimním období nepracuje na tolik jako v letním období, a tím je výrazně kratší a rychlejší dokončení stavby.

  • Sruby na klíč nevyžadují žádnou údržbu

Dřevěné sruby na klíč jsou velice jednoduchou stavbou k její údržbě

  • Dobrá zvuková a tepelná izolace
  • Možnost kombinace s různými stavebními a obkladovými materiály
  • Přirozená klimatizace

Sruby mají skvělý index teplené izolace, kdy je u dřeva překročení 3x až 5x index cihlových a betonových stěn.

  • Zdravé prostředí

Sruby podporují zdravé prostředí vašeho bydlení, jelikož dřevo dobře pohlcuje pachy, cigaretový kouř či částice prachu. Dřevo je prodyšné, filtruje a očišťuje vzduch.

Další výhodou dřevěných staveb je také rychlost stavby, který je výrazně kratší než u domu zděného. Povrchová teplota dřeva je oproti zděným stavbám větší, a proto stačí celý dům vytápět na méně stupňů.

Dřevostavby jsou v kurzu

Dřevostavby jsou komfortním bydlením především pro mladší generaci. Jejich architektura se v posledních letech dostává hodně do popředí designu.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular