Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeDomovRoztrhla se vám síťovina na síti proti hmyzu? Víme, jak ji jednoduše...

Roztrhla se vám síťovina na síti proti hmyzu? Víme, jak ji jednoduše vyměnit svépomocí!

Sítě proti hmyzu jsou v letních měsících velmi důležité a ze všech ročních období ji využíváme nejvíce právě teď. S léty užívání se však může stát, že se nám síťka protrhne. Skrze tuto díru se nám následně dostává hmyz do domácnosti nebo chalupy, mouchy nás obtěžují přes den, komáři zase v noci. Nové sítě jsou však trochu dražší záležitostí, a tak možná přemýšlíte, jak síť opravit, abyste ji mohli i nadále využívat. Jako první vás možná napadlo, že síť zalepíte. Takový systém možná na pár dní fungovat bude, avšak působením různých vlivů počasí se nakonec stejně znovu rozlepí. Pojďte se s námi podívat na jednoduchý návod, jak síť vyměnit, aby vypadala zase jako nová.

Výměna síťoviny na síti proti hmyzu krok za krokem

Abyste síťovinu mohli vyměnit, budete potřebovat několik komponentů a pomůcek. Jako první si samozřejmě budete muset obstarat kus nové síťoviny, kterou nahradíte starou, roztrženou. Dále pak mějte při ruce šroubovák, aretační gumu, kterou budete potřebovat, je-li stará zpuchřelá, nůžky a nakonec zalamovací nožík.

Jakmile máme vše připraveno, dozvíme se, jak vyměnit síťovinu na síti proti hmyzu pěkně podrobně.

Dvakrát měř, jednou řež

Jako první je potřeba odstranit aretační gumu, které síťovinu v profilu drží a následně pak vytáhnout roztrženou síťovinu. Novou síťovinu přiložte k profilu a ostříhejte ji kolem dokola, aby přesahovala plochu, skrze kterou se ani malá muška nemá dostat. Následně začněte do drážky pečlivě vpravovat novou aretační gumu nazpět a dbejte, aby byla síťovina pěkně napnutá. Pokud bude síťovina vyčnívat, k jejímu ořezání použijte zalamovací nožík. A je to! S chutí do toho, půl je hotovo. Výměna síťoviny je poměrně snadnou záležitostí a oplýváte-li alespoň trochou zručnosti, jistě ji sami doma zvládnete.

Ve Správě oken oknům skutečně rozumí

No a kde takovou síťovinu sehnat? Nabízí ji Správa oken, internetový obchod, kde oknům a všemu kolem nich skutečně rozumí. Kromě takové síťoviny u nich naleznete také například několik typů žaluzií, které vyrábí na míru, dále jsou schopni postarat se o pravidelné seřízení oken a v neposlední řadě i o opravy oken. Neváhejte a kontaktujte profesionály z oboru, zodpoví vám veškeré otázky, ve kterých si nebudete jisti.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular