Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeFiremní prezentaceŘezače spár RZ – jak vybrat ten správný

Řezače spár RZ – jak vybrat ten správný

Řezač spár je přístroj určený k řezání všech asfaltových nebo betonových povrchů. Pokud si ho chystáte pořídit, měli byste brát v potaz především výkon jeho motoru a také si vybrat správný kotouč, který vám umožní pohodlné a bezpečné řezání. Řezače spár RZ se používají k řezání živičných nebo betonových povrchů. Abyste věděli, jak máte řezače správně vybírat – poradíme vám.

Bez kvalitního motoru to nepůjde

Nejdůležitější částí celého řezače spár RZ je kvalitní motor – velká výhoda je, že jeho volba je na vás. Na motor se při výběru nového přístroje zaměřte jako první – vybírejte kvalitní, značkový, a hlavně prověřený kus. Jen tak budete mít záruku stabilního výkonu, nízké poruchovosti a dostupnosti náhradních dílů nebo servisu. Řezače spár se používají v náročných podmínkách, k řezání na dálnicích, k řezání povrchů před začátkem výkopových prací, ale i ve výrobních halách. Proto by jejich chod měl pohánět jen ten nejlepší motor.

Jaký by měl být kotouč

Bez diamantového kotouče se žádný řezač spár RZ neobejde. Při výběru kotouče je rozhodující jeho průměr vrtání, průměr na hřídeli a výška segmentu. Na výběr jsou kotouče určené k vrtání do betonu, do asfaltu nebo kombinované universální kotouče. Kvalitní kotouč vám při řezání ušetří spoustu času i řezač jako takový. Průměr kotouče se odvíjí od toho, jak hluboko budete potřebovat řezat. Správná velikost kotouče by měla být 2,5krát větší než hloubka materiálu, do kterého budete řezat, přitom musí přesně pasovat do vašeho řezače spár RZ.

Jak si poradit se segmentem diamantových kotoučů

Při vybírání kotoučů je důležitá také výška segmentu, jejich tvar a vzdálenost, která zvyšuje rychlost řezání i životnost kotouče. U každého diamantového kotouče je vždy uvedeno, na který materiál je vhodný. Existují ale i universální kotouče, které je možno použít na všechny možné stavební materiály. Speciální designové kotouče zase zajistí extrémně tichý provoz vašeho řezače. Pokud se chystáte řezat asfalt nebo živici, je nutné u diamantových kotoučů zkontrolovat, zda mají dostatečné vynášecí drážky mezi segmenty, které zajišťují odvod dobroušeného materiálu.

Teď už víte jak na to a nic vám nebrání vybrat si ten správný řezač spár, který potřebujete.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular