Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeFiremní prezentacePůjčky na bydlení - jaké jsou možnosti?

Půjčky na bydlení – jaké jsou možnosti?

Budování vlastní domácnosti, kde se všechno bude odvíjet podle našich představ, je snem drtivé většiny lidí. Na druhou je nutno podotknout, že abychom si tento sen dokázali splnit, potřebujeme získat skutečně nemalé finanční prostředky. Ceny nemovitostí a vůbec všech obytných prostor neustále rapidně stoupají a proto se snaha zaplatit je z vlastních kapes stává naprosto nereálnou. Pokud nechcete na vlastní bydlení čekat třeba i několik desítek let, musíte k řešení přistoupit mnohem efektivněji.

V současnosti lidem na základě zmíněných skutečností nezbývá nic jiného, že své bydlení financovat pomocí půjček. Jenže vyznat se v dnešním rozsáhlém světě financí nemusí být pro laika vůbec snadný úkol. Pokud mluvíme právě o vás, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku. Na jeho konci by vám snad problematika kolem půjček na bydlení měla být mnohem jasnější. Připraveni? My tedy rozhodně ano.

Jakými způsoby můžete financovat bydlení?

  • hypotékou
  • americkou hypotékou
  • neúčelovou spotřebitelskou půjčkou
  • účelovou spotřebitelskou půjčkou
  • půjčkou na bydlení od státu

Hypotéka je v této souvislosti zřejmě nejvyužívanější službou, protože žadateli přináší možnost k zapůjčení částky v hodnotě klidně i miliónů korun. Kromě toho je výhodná také z hlediska úroků, které jsou nejnižší na trhu. Abyste hypotéku získali, nemusíte dnes zdlouhavě chodit od jedné pobočky banky ke druhé. To by vám zabralo zbytečně moc času a orientace mezi informacemi od jednotlivých subjektů by nemuseli být dostačující. Internet je mocná čarodějka a dává všem lidem možnost sjednat hypotéky online. V podstatě stačí najet na portál, který se zabývá srovnáváním všech nabídek na trhu a posléze si vybrat tu, která se vám jeví jako nejvýhodnější.

Americká hypotéka je oproti předchozí možnosti výhodná zejména v tom, že je neúčelová. To znamená, že nemusíte poskytovali oznamovat, jakým způsobem s penězi hodláte nakládat, ačkoli se dá očekávat, že budou využity stejně jako v případě hypoték běžných. Nemusíte však dokládat faktury ani ostatní dokumenty, které by ukázaly, jak jste se získanými penězi naložili. Úrok je také velice příjemný. Ptáte se, co je to úrok? Základní měřítko při hledání vhodné služby. Říká vám, kolik peněz ve výsledku přeplatíte, takže na něj se určitě zaměřte se zvýšenou pozorností.

Ani půjčky jako takové rozhodně nejsou k zahození

Na finančním trhu se nachází tři základní cesty, kterými se v  oblasti neúčelových půjček můžete vydat. Konkrétně hovoříme o:

  • bankovních půjčkách
  • nebankovních půjčkách
  • P22 půjčkách

Tímto způsobem se k penězům dostanete podstatně jednodušeji a rychleji. Úroky jsou sice větší, ale zdaleka ne natolik, aby se daly považovat za nevýhodné. Půjčky na bydlení mají potenciálním klientům určitě co nabídnout. Peníze, které můžete takto získat, se většinou pohybují v řádech stovek tisíc, ale můžete narazit i na takové, které jsou v řádech milionů. Na rekonstrukci bydlení budou ty klasické stačit určitě, na stavbu nového domu se dívejte po těch s nejvyšší nabízenou sumou.

Účelové půjčky se od těch předešlých liší v tom, že musíte předem doložit, jak s penězi hodláte nakládat. Cesta k nim je sice o něco složitější, nicméně na konci na váš čeká příznivější úrok. Záleží tedy pouze na tom, co je pro vás prioritou.

I stát se snaží pomoci

Půjčka na bydlení od státu je výhodná pro rodiny s dětmi, jejichž věková hranice je stanovena na 36 let. Doba splácení se pak počítá na 20 let. Výše částek je ovšem omezena podle jejího využití. Nikde ale není psáno, že vám maximální hranice peněz ve výsledku budou stačit, takže si tuto možnost raději dobře rozmyslete.

Doufáme, že vám informace obsažené v tomto článku budou k užitku a pomohou se zařízením takového bydlení, na které budete právem pyšní!

- Advertisment -pr clanky

Most Popular