Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeDomovProdej nemovitosti je bezpečnější s odborníkem

Prodej nemovitosti je bezpečnější s odborníkem

Je lepší spoléhat se sám na sebe nebo spolupracovat s profesionálem? Tato otázka trápí každého, kdo se rozhodl prodat svou nemovitost.

Ať už se jedná o byt, dům nebo třeba chalupu, jedno je jisté: nejde jen o prodej objektu, ale také o zajištění všech formalit, jednání s potenciálními zájemci i bankami a celkově o zvládnutí náročného procesu. Pro někoho to může být hotový horor, pro jiného třeba dobrodružná výzva. Pokud ale nejste odborník na realitní trh, je rozumné spolupracovat s realitním specialistou, který vám ušetří čas i peníze. Úkonů, které musíte zvládnout, pokud se do prodeje nemovitosti vrhnete sami, je mnoho a na začátku je nejspíše ani všechny nevidíte. Vytvořit atraktivní inzerát se zajímavým popisem i fotkami, získat odhad ceny nemovitosti s ohledem na její velikost, stav i lokalitu, postarat se o propagaci inzerátu, domlouvat prohlídky a realizovat je a řešit mnoho administrativních záležitostí s bankami i právníky. To vše je pro nezkušeného člověka náročné a zabere mnoho času, navíc nemáme jistotu, že vše dobře dopadne.

Aby měla nemovitost šanci na úspěšný prodej, musí se o ní potencionální kupci dovědět. To však jen sdílením na své sociální síti v okruhu přátel nedokážete, je potřeba zajistit mnohem větší dosah, aby došlo k oslovení co nejvíce lidí. Realitní specialista dokáže pomoci se všemi kroky celého procesu prodeje, včetně vytvoření poutavého inzerátu a jeho propagace, organizace a realizace prohlídek i komunikace s úřady a také právní konzultace a zajištění správného průběhu transakce.

Nemovitost není pouze kamenná stavba či bytová jednotka. Je to i kus vašeho života, investice do budoucnosti. Při zvažování, zda se pustit do prodeje sami nebo spoléhat na odborníky, mějte na paměti, že spolupráce s realitním specialistou šetří starosti i peníze a minimalizuje rizika.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular