Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeFiremní prezentaceProdej lodních kontejnerů aneb kolik stojí vyřazený lodní kontejner?

Prodej lodních kontejnerů aneb kolik stojí vyřazený lodní kontejner?

Vyřazování lodních kontejnerů se v posledních několika letech stalo velmi překvapivě celkem populární. Rejdařské společnosti jsou nuceny své přepravní jednotky vyřazovat už po jedné cestě v důsledku poškození dřevěné podlahy. Na ní po celou dobu cesty spočívá nelehký náklad, a navíc po ní neustále přejíždějí vysokozdvižné vozíky. Jakmile dojde k poškození, celý kontejner se musí vyřadit, protože již není způsobilý pro přepravu zboží po moři.

Jak jsou lodní kontejnery velké?

Před koupí lodního kontejneru si nedělejte falešné naděje, že byste mohli vybírat z několika různých rozměrů. Tyto přepravní jednotky jsou vyráběny ve standardní vnější šířce 2 438 mm a výšce 2 591 mm. Odlišnosti panují pouze v délce. Lodní kontejnery prodej jsou dostupné buď v délce 6 metrů, nebo 12 metrů. S trochou štěstí u renomovaného prodejce narazíte také na kontejnery s délkou 13,7 metru. 

Kolik stojí lodní kontejner?

Lodní kontejnery se pochopitelně liší nejenom svými rozměry, ale také pořizovací cenou. V obchodě s vyřazenými přepravními jednotkami platí jednoduché pravidlo. Cena je závislá na rozměru kontejneru a také na jeho stavu. Máte-li například zájem o šestimetrový kontejner po jedné cestě, musíte si připravit minimálně 97 tisíc Kč. U dvanáctimetrové varianty se pořizovací cena pohybuje ještě o nějakých 50 tisíc Kč výše. 

Jak se dají kontejnery využít?

Prodej lodních kontejnerů je na vzestupu hlavně díky jejich využívání fyzickými osobami. Mnoho lidí shání dostupné vlastní bydlení – a domeček z vyřazených lodních kontejnerů nabízí ideální řešení. Kromě toho lze vyřazené přepravní jednotky využít například na stavbu bazénu nebo kancelářských budov. Velkou výhodou je možnost široké modularity, takže můžete vyřazené kontejnery skládat dohromady prakticky libovolným způsobem, aniž byste se museli obávat o stabilitu stavby.

Lodní kontejnery jsou pouze relativně drahou záležitostí. S životností přesahující dobu 30 let se jejich šestimístná cenovka jeví jako velmi výhodná investice.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular