Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomovProč stavba venkovní sauny svépomocí často dopadne jinak, než si představujete?

Proč stavba venkovní sauny svépomocí často dopadne jinak, než si představujete?

Sauna na zahradě je nejen krásná, ale hlavně vám a celé vaší rodině pomůže udržet se ve formě a vylepšit si zdraví.  Saunování ve venkovní sauně, uprostřed přírody, má mnohem hlubší význam a užijete si ho mnohem více, než kdybyste se saunovali doma v koupelně.

Výhled z roztopené sauny do větví stromů, na zapadající slunce nebo poletující vločky je zkrátka k nezaplacení. A to je ten důvod, proč jsou venkovní sauny čím dál oblíbenější.

Venkovní saunu si postavím sám. Vždyť to nic není!

Stavba sauny není nic složitého. Vždyť to je jen pár prkének poskládaných k sobě, nějaká izolace, šroubky, dveře koupím, saunová kamna vyberu na nějakém e-shopu… a je to. Nářadí mám, tak proč se do toho hned příští víkend nepustit, honí se mnoha milovníkům saunování hlavou.

Faktem je, že složitá není ani například operace slepého střeva – to vám potvrdí každý chirurg. Sami se však asi operovat nebudete, a když ano, výsledek si můžete tipnout. Přesto je výroba sauny několikrát popsána v mnoha článcích kutilských webů a vzniká tak dojem, že saunu zvládne vyrobit každý z nás na koleni.

Bezpečnost především

Roztopená sauna se může snadno stát životu nebezpečnou pastí jak se již, bohužel, v minulosti několikrát stalo. Proto existují pro stavbu saun bezpečností předpisy, které řeší například izolaci, odvětrání, umístění saunových kamen nebo způsob otevírání dveří sauny.

Vše začíná již u prvního návrhu sauny, kdy se musí myslet na nezbytnou cirkulaci vzduchu. Protože jinak se může stát, že vám během saunování dojde kyslík.  A tak jste si určitě svoji relaxaci v sauně nepředstavovali.

Každé dřevo se do sauny nehodí. A polystyren také ne.

Kutilové nejčastěji pro stavbu sauny doporučují smrkové dřevo. Ti znalejší dokonce správně uvažují o severském smrku, který má přeci jen hustší léta a je pevnější (to proto, že na severu mají chladnější a delší zimy a dřevo nemá tak velké přírůstky, jako v našich končinách).

A tak si postavíte saunové lavice a opěrky zad ze smrku. Zapnete poprvé saunu, a když se do ní posadíte, tak jste překvapeni, že vás lavice a opěrky pálí do kůže. Ano to je jedna z věcí, o které se v kutilském časopise nedočtete. Na opěrky a lavice je totiž nejlepší dřevo africké vrby Abachi, které má tu zvláštní vlastnost, že nikdy nepálí.

Klidné spaní a dokonalá relaxace se zárukou až 10 let

Venkovní sauna to není jen sauna s lepší izolací a stříškou, do které neprší. Když se rozhodnete pořídit si saunu na míru od profesionálů, zaplatíte o něco navíc, než kdybyste se týdny prali s pilkou a kladívkem.

Ale jen u profesionálů budete mít 100 % jistotu, že sauna bude nejen taková, jakou jste si ji vysnili, ale že bude dodržovat všechny bezpečnostní prvky a navíc k ní dostanete záruku a servisní i poradenské zázemí.

Abyste nemuseli kupovat saunu jen podle obrázků, přijďte si prohlédnout a vyzkoušet několik typů venkovních saun do saunového showroomu v Praze – Uhříněvsi.

www.saunasystem.cz

- Advertisment -pr clanky

Most Popular