Domů Domov Proč stavba venkovní sauny svépomocí často dopadne jinak, než si představujete?

Proč stavba venkovní sauny svépomocí často dopadne jinak, než si představujete?

4463
0

Sauna na zahradě je nejen krásná, ale hlavně vám a celé vaší rodině pomůže udržet se ve formě a vylepšit si zdraví.  Saunování ve venkovní sauně, uprostřed přírody, má mnohem hlubší význam a užijete si ho mnohem více, než kdybyste se saunovali doma v koupelně.

Výhled z roztopené sauny do větví stromů, na zapadající slunce nebo poletující vločky je zkrátka k nezaplacení. A to je ten důvod, proč jsou venkovní sauny čím dál oblíbenější.

Venkovní saunu si postavím sám. Vždyť to nic není!

Stavba sauny není nic složitého. Vždyť to je jen pár prkének poskládaných k sobě, nějaká izolace, šroubky, dveře koupím, saunová kamna vyberu na nějakém e-shopu… a je to. Nářadí mám, tak proč se do toho hned příští víkend nepustit, honí se mnoha milovníkům saunování hlavou.

Faktem je, že složitá není ani například operace slepého střeva – to vám potvrdí každý chirurg. Sami se však asi operovat nebudete, a když ano, výsledek si můžete tipnout. Přesto je výroba sauny několikrát popsána v mnoha článcích kutilských webů a vzniká tak dojem, že saunu zvládne vyrobit každý z nás na koleni.

Bezpečnost především

Roztopená sauna se může snadno stát životu nebezpečnou pastí jak se již, bohužel, v minulosti několikrát stalo. Proto existují pro stavbu saun bezpečností předpisy, které řeší například izolaci, odvětrání, umístění saunových kamen nebo způsob otevírání dveří sauny.

Vše začíná již u prvního návrhu sauny, kdy se musí myslet na nezbytnou cirkulaci vzduchu. Protože jinak se může stát, že vám během saunování dojde kyslík.  A tak jste si určitě svoji relaxaci v sauně nepředstavovali.

Každé dřevo se do sauny nehodí. A polystyren také ne.

Kutilové nejčastěji pro stavbu sauny doporučují smrkové dřevo. Ti znalejší dokonce správně uvažují o severském smrku, který má přeci jen hustší léta a je pevnější (to proto, že na severu mají chladnější a delší zimy a dřevo nemá tak velké přírůstky, jako v našich končinách).

A tak si postavíte saunové lavice a opěrky zad ze smrku. Zapnete poprvé saunu, a když se do ní posadíte, tak jste překvapeni, že vás lavice a opěrky pálí do kůže. Ano to je jedna z věcí, o které se v kutilském časopise nedočtete. Na opěrky a lavice je totiž nejlepší dřevo africké vrby Abachi, které má tu zvláštní vlastnost, že nikdy nepálí.

Klidné spaní a dokonalá relaxace se zárukou až 10 let

Venkovní sauna to není jen sauna s lepší izolací a stříškou, do které neprší. Když se rozhodnete pořídit si saunu na míru od profesionálů, zaplatíte o něco navíc, než kdybyste se týdny prali s pilkou a kladívkem.

Ale jen u profesionálů budete mít 100 % jistotu, že sauna bude nejen taková, jakou jste si ji vysnili, ale že bude dodržovat všechny bezpečnostní prvky a navíc k ní dostanete záruku a servisní i poradenské zázemí.

Abyste nemuseli kupovat saunu jen podle obrázků, přijďte si prohlédnout a vyzkoušet několik typů venkovních saun do saunového showroomu v Praze – Uhříněvsi.

www.saunasystem.cz