Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeDomovProč je tak důležité pravidelně čistit záclony?

Proč je tak důležité pravidelně čistit záclony?

Záclony a žaluzie jsou naprosto běžnou součástí každé domácnosti. Bohužel ne každý myslí na jejich pravidelné čištění. Jistě, je to poměrně náročná práce, která vyžaduje úsilí, nicméně je to práce velmi důležitá. Dělat byste ji měli rozhodně častěji, než jen jednou či dvakrát za rok. Jsou vyrobeny z různých materiálů, a to může vyžadovat různé způsoby čištění. Každý materiál je ale náchylný k zachycování prachu.

Odstranění nečistot

To je důvod, proč záclony čistíme, abychom je zbavili nečistot. Nemluvíme ale pouze o viditelných nečistotách, ale také těch, které pouhým okem nespatříme a které mohou být silnými alergeny. To je například prach nebo pyl. Alergici dobře vědí, proč tak často pečují o své záclony. Při čištění nezapomeňte ani na garnýže. I na nich se totiž hromadí nečistoty.

Udržení krásného vzhledu

Pokud své záclony nebudete pravidelně čistit, budou se na nich držet nečistoty. A takto nahromaděné nečistoty mohou začít být vidět. To znamená, že vaše záclony budou vypadat sešle, zažloutnou a již nebude tak lehké je čistit. Udržování vašich záclon v čistotě zajistí, že budou i nadále vypadat co nejlépe a zůstanou estetickým přínosem po mnoho let.

Boj proti plísni

Pokud zanedbáte čistotu záclon, mohou nahromaděné nečistoty způsobit dokonce tvorbu plísní na látce. Jak všichni víme, plísně jsou nebezpečné pro zdraví člověka a mohou způsobit celou řadu respiračních obtíží.

Pravidelná péče o vaše závěsy

Spousta vysavačů má speciální nástavce, včetně toho, který je určen na závěsy. To vám pravidelný úklid velmi usnadní. Alespoň jednou za týden bychom měli vysát ze záclon prach vysavačem, a to tak, že jedeme od shora dolů. Pokud dosáhnete, můžete tímto způsobem vyčistit také garnýže. Pro důkladné vyčištění můžete jednou za čas vzít své záclony na chemické čištění. Domácí praní záclon může být někdy problematické. Zvláště, když máte velká okna. Pokud se záclona nevleze pohodlně do bubnu pračky, nemůže být dobře vyprána a bude pomačkaná.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular