Neděle, 29 ledna, 2023
magazin
HomeDomovPraktický přístřešek na dřevo postavíte během chvilky

Praktický přístřešek na dřevo postavíte během chvilky

Dřevo se do mnoha rodin vrátilo jako hlavní typ topení. Krby a kamna, které bývaly spíše na efekt, teď opět topí naplno. Problémem může být skladování dřeva. Hodil by se vám přístřešek na dřevo? Postavte si jej za pár minut.

Správné skladování dřeva je důležité proto, abychom z něj dostali dostatek tepla

Pouze dobře vysušené dřevo ihned dává energii. Pokud topíme dřevem mokrým, nebo nedostatečně suchým, spotřebovává se při hoření energie nejdříve na vysušení dřeva. Topení je tak méně efektivní a účinné. Dřevo je nutné dobře skladovat. Nově vytěžené dřevo potřebuje schnout správně skladované 2 až 4 roky. Záleží na tloušťce kulatiny ev. špalků, na skladovacích prostorách i druhu dřeva. Dřevo se musí skladovat zastřešené a současně v odvětraných prostorách, kde nedojde ke vzniku plísní. Hodí se přístřešek na dřevo.

Hlavně ať to nezmokne

I když si pořídíme dřevo již suché a vhodné na okamžité topení, musíme jej chránit před deštěm a sněhem. Kam s ním, pokud nejsme ti šťastlivci, kteří mají velkou vzdušnou stodolu, či jiný přístřešek vhodný na skladování dřeva? Postavte si plechový sklad na skladování dřeva. Vyrábí jej firma Kovobel i přímo upravený pro použití jako přístřešek na dřevo.

Tento skladový kontejner je mobilní. Snadno se tedy odveze, složí, a v případě, že jej chcete někam přesunout, nebo jej právě nepotřebujete, zase rozloží. Jde o ideální řešení pro skladování dřeva pro každého, kdo potřebuje rychle vyřešit prostory pro jeho suché uskladnění. Ať již u rodinného domu, na chatě i chalupě, ale mnohdy i v různých menších dílenských provozech, kde je třeba nutné narychlo nahradit plynové topení topením dřevem.

Kde si pořídit plechové kontejnery?

Výroba kontejnerů je specializací firmy Kovobel. Ta vyrábí plechové kontejnery v různých rozměrech, včetně speciálních úprav vhodných například pro zmiňované skladování dřeva. Kontejnery jsou vyrobeny z kvalitního pozinkovaného plechu. Je zde možnost kontejner složit, přesunout, převézt i opět rozložit. Hodí se pro dočasné, ale i trvalé skladování.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular