Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeFiremní prezentacePostavte si moderní plot z gabionů

Postavte si moderní plot z gabionů

V současnosti jsou české ploty z gabionu stále oblíbenějším a vyhledávanějším stavebním doplňkem. Používají se u rodinných domů i komerčních prostorů. Gabionová konstrukce se navíc dá použít pro stavbu zahradního nábytku, pergoly či dalších zahradních staveb, kde se běžně používají betonové tvárnice nebo dřevo.

Co jsou gabionové ploty

České ploty z gabionu jsou velmi populární a určitě jste je již někde viděli. Jedná se o pevnou síť vyrobenou z ocelových drátů a spon, jimiž se vyrábí koš, který se následně vyplní kamenivem. Dříve se gabionové ploty, gabionové podezdívky či gabionové palisády stavěly u luxusních nemovitostí, dnes jsou cenově dostupnější a stávají se součástí staveb u moderních i klasických domů.

Gabionové ploty se nemusí plnit pouze kamenivem. Pro finanční úsporu je možné použít gabiony pro stavbu podezdívek a sloupků. Plotové dílce se dají vyplnit dřevěnými plaňkami, kovanými dílci apod. Kromě kamenů se do sítě používá zemina, recyklovaný stavební materiál nebo betonová drť.

Výhody českých plotů z gabionu

Pokud vás čeká stavba plotu pro ohraničení nebo rozdělení pozemku, přemýšlejte nad možností montáže z gabionu. České ploty z gabionu vynikají zajímavým vzhledem, originalitou, nadčasovostí, a protože je kámen přírodní materiál, tak i nulovou údržbou. Gabionové ploty mají dlouhou životnost, stabilitu a pevnost. Gabionové plné ploty chrání zahradu před hlukem a prachem z ulice. Design lze upravit podle vašich představ tak, aby korespondoval s ostatní architekturou vaší zahrady.

Nevýhody českých plotů z gabionu

Gabionové ploty jsou náročné na kvalitu ukládání kamene, pokud kladete důraz na estetiku. Při špatné dostupnosti kameniva je vyšší pořizovací cena. Vysoká hmotnost kameniva nemusí být vhodná pro všechny typy staveb.

 České ploty z gabionu – sypané nebo skládané?

Při stavbě gabionového plotu se musíte rozhodnout, zda chcete kamen do koše skládat nebo sypat. Realizace sypaných košů je snazší, protože se konstrukce naplní pouze kamenivem. Stavba sypaného plotu je rychlá. Pozor však na velikost frakce. Kámen musí být větší než průměr ok.

Skládané gabionové ploty jsou zajímavější z estetického hlediska. Jsou však náročnější na stavbu. Pro stavbu mozaiky lze použít různé druhy kamene.

Postavte si estetický plot

Nadchl vás design gabionových plotů? Vneste do své zahrady další gabionové prvky, které ozvláštní a podtrhnou ráz vašeho pozemku. Gabiony lze použít pro stavbu pergol, altánů, zahradního nábytku, květináčů i vodních nádrží. Nechte si postavit od naší firmy HK ploty elegantní gabionový plot. Nabízíme realizace gabionových plotů na klíč.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular