Středa, 22 března, 2023
magazin
HomePro kutilyPodlahové topení vytváří v interiéru příjemné klima

Podlahové topení vytváří v interiéru příjemné klima

Co stojí za příjemnými teplotami ve vašem interiéru? Jsou to kamna nebo radiátory? Nebo za báječné klima může podlahové topení? Sice se v mnoha domácnostech ještě setkáte s klasickým vytápěním s pomocí radiátorů nebo kamen, ale stále více domácností investuje do podlahového vytápění. Důvodem je nejen praktičnost, ale také to, že se teplo dostane do každé části vašeho příbytku. Teplý vzduch díky tomu, že se dostane prakticky do všech míst v domě, během chvilky vytvoří skvělé klima. 

Podlahové topení je dnes možné položit prakticky kdekoliv v domě. Dokonce může být položeno i na místa, jako je koupelna, okolí kuchyňské linky nebo vstupní chodba. Sem se radiátor nebo kamna instalují opravdu jenom stěží, proto v mnoha domácnostech jsou tato místa nevytopená. 

Podlahové topení lze položit na jakoukoli krytinu

Co je skvělé, tak i to, že lze položit podlahové topení prakticky na jakoukoli krytinu. Ať už mluvíme o laminu, vinylu nebo o klasické keramické dlažbě či dřevě. Co ale musí být dodrženo při pokládání podlahového topení, tak správný návod týkající se pokládky. Také musí být dodrženy maximální povrchové teploty, které může mít topení v kontaktu s danou krytinou.

Elektrické nebo teplovodní podlahové topení?

Většina lidí si pokládá jednu otázku, a sice zvolit spíše teplovodní nebo elektrické vytápění? Teplovodní vytápění lze napojit na jakýkoliv zdroj tepla, což je jeho přední výhoda. Je ale pravdou, že instalace je v tomto případě o něco náročnější. 

Co se týče elektrického podlahového topení, to je na druhou stranu méně nákladné po stránce financí. Výhodou je snadné regulování teploty, kterou lze regulovat dokonce velice přesně. Tento způsob vytápění se doporučuje hlavně do nízkoenergetických staveb nebo je vhodný také do koupelny.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular