Pravidelné čištění koberců je nedílnou součástí domácího úklidu. Jak ale odstranit skvrny, bakterie, viry a alergeny, které se za roky používání v koberci nahromadí? Jednoduše pomocí hloubkového čištění koberců!
Koberce vyžadují pravidelnou údržbu
Stejně jako dřevěná, plovoucí, vinylová nebo keramická podlaha i koberec vyžaduje čas od času důkladnou hygienu. Skvrny na koberci se za čas objeví vlivem používání nebo neopatrností. Běžné vysávání k odstranění skvrn bohužel nestačí. Poradíme vám, jak se skvrn na koberci efektivně zbavit.
S čištěním skvrn neotálejte
Většinu skvrn na koberci je nutné ihned vyčistit, jinak zaschnou a už nepustí. Malé skvrny se dají vyčistit ručně, někdy vyžadují práci strojních čističů.
Jak se efektivně zbavit skvrn na koberci když vzniknou?
- pro perfektní vyčištění i odolných skvrn je nutné, ihned se pustit do čištění
- když skvrna vznikne, zabraňte dalšímu vpíjení do koberce
- tekutinu vysajte papírovým ubrouskem nebo hadříkem
- skvrnu do tkaniny vpíjejte, nikdy neroztírejte
- k odstranění skvrn pomůže mýdlová pěna nebo pěna na holení
- k čištění nikdy nepoužívejte čističe s bělícími účinky
Efektivní suché čištění koberců
Potřebuje váš koberec odborně vyčistit? Obraťte se na náš tým specialistů, kteří provedou důkladné čistění koberců suchou metodou. Jak při této metodě postupujeme? Nejdříve posoudíme míru znečištění a stav koberce. Poté vybereme vhodný čisticí prostředek. Naneseme jej po celé ploše koberce a následně ho přístroji zapravíme hluboko do vláken. Nakonec vše pečlivě vysajeme. Výhoda suchého čištění spočívá ve větší šetrnosti k nábytku, ve schopnosti dostat z koberce i různé parazity a v neposlední řadě také okamžitá použitelnost koberce po čištění.
Efektivní mokré čištění koberců
Pro dokonalé hloubkové čištění koberců doporučujeme zvolit mokrou metodu čištění. K této technice používáme profesionální čisticí stroje a vhodné saponáty. Nejdříve zhodnotímemíru ušpinění vašeho koberce, použijeme vhodný čisticí prostředek a následně za pomoci vysokého tlaku vpravíme vodu spolu se saponátem hluboko do vláken. Následně vodu vysajeme. Z koberce se účinně vysaje až 96% vody. Pro úplné uschnutí koberce doporučujeme počkat dvě až tři hodiny v závislosti na okolní vlhkosti vzduchu, teplotě a materiálu.
Obraťte se na nás a my vám s čištěním koberců rádi pomůžeme. Kromě čištění koberců můžeme nabídnout také čištění sedaček a čalounění nábytku.
Potřebujete odstranit skvrny z koberce? Poradíme vám jednoduché triky jak na to!
Koberec potřebuje vaši pravidelnou péči, aby dlouho zářil jako nový. Pro důkladné čištění pouhé vysávání nestačí. Jak vyčistit koberec svépomocí a kdy pozvat na pomoc profesionály?
Dopřejte svému koberci maximální péči
Koberce jsou nedílnou součástí každého interiéru. Zateplují místnost, snižují kročejový hluk, nabízí příjemné teplo od nohou. Zatímco hladké podlahy jednoduše setřeme mopem, hloubkové čištění koberců je trochu těžší oříšek. Koberce je nutné čistit pravidelně, aby se z něj odstranily nejen nečistoty, ale také alergeny, viry a bakterie. Zvláště, pokud jsou v domácnosti alergici, astmatici, domácí mazlíčci nebo malé děti, by se mělo hloubkové čištění provádět i několikrát do roka.
Čištění Perských koberců
Pokud máte doma Perský koberec, pak doporučujeme pravidelné vysávání. Kvalitní Perské koberce nevyžadují žádnou speciální péči. Vyhněte se však vysavačům s klepačem či rotačním kartáčem. Tyto vymoženosti by mohly koberec poškodit. První vysávání Perského koberce doporučujeme provést po třech týdnech po položení. Během této doby se vlas chozením upevní a „zašlape.“Perským kobercům prospívá pravidelné kartáčování kartáči s přírodními štětinami. V zimě koberec stačí vyklepat na čistém sněhu obrácený vlasem k zemi. Pro hloubkové čištění koberců doporučujeme přizvat odbornou firmu, která zajistí šetrné čištění. S hloubkovým čištěním Perských koberců vám mohou pomoci naši specialisté, kteří mají mnohaleté zkušenosti.
Mýdlová pěna – babská rada nadevše
K odstranění skvrn od potravin postačí obyčejné toaletní mýdlo. Vytvořte ve vlažné vodě bohatou pěnu a skvrnu vyčistěte. U celovlněných koberců nedoporučujeme přílišné namočení, aby nedošlo ke sražení osnovních nití a následného pokroucení koberce.

Čištění syntetických koberců
Čištění koberců ze syntetických materiálů je snazší. Dražší kusy syntetických koberců jsou opatřeny povrchovou úpravou. Vodoodpudivá ochranná vrstva zabraňuje vsáknutí tekutiny do koberce, přičemž zamezuje vzniku skvrny. Pokud koberec nemá tuto ochrannou vrstvu, doporučujeme tekutinu nechat šetrně vsáknout do tkaniny směrem od konce ke středu. Následně pak postačí zbylý flek odstranit nanesením citronu nebo jedlé sody a vysušit.
Hloubkové čištění koberců
Naše firma provádí hloubkové čištění koberců kvalitními stroji za použití šetrné chemie k životnímu prostředí. Máme k dispozici tepovače pro koberce s vysokým i krátkým vlasem. Čistíme také čalounění nábytku a sedací soupravy. Čištění provádíme tak, že nejdříve koberec vysajeme výkonným vysavačem, poté pomocí stroje a kvalitních čisticích prostředků provedeme hloubkové čištění. Díky nejrůznějším nástavcům můžeme navíc čistit i špatně přístupné plochy. Následně nečistoty vysajeme zpět do nádoby. Účinnost vysávání vlhkosti z koberce je na 96%. Zbylá vlhkost uschne během dvou až tří hodin. Do té doby nedoporučujeme na koberec stoupat.