Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeDomovPéče o koberce nekončí vysáváním. Jak vyčistit koberec do hloubky?

Péče o koberce nekončí vysáváním. Jak vyčistit koberec do hloubky?

Pravidelné čištění koberců je nedílnou součástí domácího úklidu. Jak ale odstranit skvrny, bakterie, viry a alergeny, které se za roky používání v koberci nahromadí? Jednoduše pomocí hloubkového čištění koberců!

Koberce vyžadují pravidelnou údržbu

Stejně jako dřevěná, plovoucí, vinylová nebo keramická podlaha i koberec vyžaduje čas od času důkladnou hygienu. Skvrny na koberci se za čas objeví vlivem používání nebo neopatrností. Běžné vysávání k odstranění skvrn bohužel nestačí. Poradíme vám, jak se skvrn na koberci efektivně zbavit.

S čištěním skvrn neotálejte

Většinu skvrn na koberci je nutné ihned vyčistit, jinak zaschnou a už nepustí. Malé skvrny se dají vyčistit ručně, někdy vyžadují práci strojních čističů.

Jak se efektivně zbavit skvrn na koberci když vzniknou?

  • pro perfektní vyčištění i odolných skvrn je nutné, ihned se pustit do čištění
  • když skvrna vznikne, zabraňte dalšímu vpíjení do koberce
  • tekutinu vysajte papírovým ubrouskem nebo hadříkem
  • skvrnu do tkaniny vpíjejte, nikdy neroztírejte
  • k odstranění skvrn pomůže mýdlová pěna nebo pěna na holení
  • k čištění nikdy nepoužívejte čističe s bělícími účinky

Efektivní suché čištění koberců

Potřebuje váš koberec odborně vyčistit? Obraťte se na náš tým specialistů, kteří provedou důkladné čistění koberců suchou metodou. Jak při této metodě postupujeme? Nejdříve posoudíme míru znečištění a stav koberce. Poté vybereme vhodný čisticí prostředek. Naneseme jej po celé ploše koberce a následně ho přístroji zapravíme hluboko do vláken. Nakonec vše pečlivě vysajeme. Výhoda suchého čištění spočívá ve větší šetrnosti k nábytku, ve schopnosti dostat z koberce i různé parazity a v neposlední řadě také okamžitá použitelnost koberce po čištění.

SAMSUNG

Efektivní mokré čištění koberců

Pro dokonalé hloubkové čištění koberců doporučujeme zvolit mokrou metodu čištění. K této technice používáme profesionální čisticí stroje a vhodné saponáty. Nejdříve zhodnotímemíru ušpinění vašeho koberce, použijeme vhodný čisticí prostředek a následně za pomoci vysokého tlaku vpravíme vodu spolu se saponátem hluboko do vláken. Následně vodu vysajeme. Z koberce se účinně vysaje až 96% vody. Pro úplné uschnutí koberce doporučujeme počkat dvě až tři hodiny v závislosti na okolní vlhkosti vzduchu, teplotě a materiálu.

Obraťte se na nás a my vám s čištěním koberců rádi pomůžeme. Kromě čištění koberců můžeme nabídnout také čištění sedaček a čalounění nábytku.  

- Advertisment -pr clanky

Most Popular