Pátek, 12 dubna, 2024
magazin
HomeZahradaNejlepší zahradní set roku 2022: stylový, praktický a cenově dostupný

Nejlepší zahradní set roku 2022: stylový, praktický a cenově dostupný

Hledáte ten nejlepší zahradní set pro vaši zahradu? Máme pro vás pár tipů na ty nejlepší.

Zahradní nábytek je investice

Nalezení správného venkovního sezení pro relaxaci, zábavu a stolování pod širým nebem okamžitě promění váš venkovní prostor. Pokud však sháníte nadčasovou ratanovou rohovou pohovku, venkovní obývákovou sestavu nebo prostorově úspornou jídelní sestavu, pak brzy zjistíte, že zahradní nábytek rozhodně není levný, venkovní posezení snadno stojí tolik jako jedna z nejlepších pohovek. 

Na co byste si tedy při nákupu měli dávat pozor?

Pokud to váš rozpočet dovolí, pak zvolte zahradní set vyrobený z lehkého a nerezavějícího hliníku nebo z tvrdého dřeva odolného vůči povětrnostním vlivům, jako je teak, akácie nebo eukalyptus.. PE-ratan je další nenáročná a odolná varianta. Ocel s práškovým nástřikem je levnější alternativou hliníku, ale bude mít menší odolnost proti povětrnostním vlivům, takže bude potřeba pečlivější skladování během špatného počasí, aby se prodloužila její životnost.

Jaké venkovní sety frčí ve světě? 

1. Homebase Spirit 5místná šedá kovová zahradní rohová sedací souprava

Vyrobena je z nerezavějícího hliníku a odolného teakového dřeva s certifikací FSC, materiály jsou tak odolné vůči venkovnímu prostředí. A přestože to rozhodně není levné, je to ve skutečnosti velmi rozumná investice ve srovnání s většinou ostatních rohových pohovek s hliníkovým rámem. Na rozdíl od varianty s ocelovým rámem může být ponechán venku po celý rok, což znamená, že je nenáročný na údržbu a bez stresu z hlediska skladování.

2. Jídelní souprava 7místná rohová pohovka Kettler Palma

Tato rohová sedací souprava z PE-ratanu s jídelním stolem nabízí to nejlepší z obou světů; pohodlné lenošení a povrch ve výšce jídelního stolu, který je připraven pro stolování pod širým nebem. Svršek z PE-ratanu je nenáročný na údržbu a odolný vůči UV záření a je podepřen nerezovým hliníkovým rámem, který je ideální pro využití venku.

3. 6místná jídelní souprava Dunelm Crescent

Vzhledem k tomu, že tato současná jídelní souprava inspirovaná Scandi pojme šest hostů kolem svého oválného jídelního stolu a že židle a stůl jsou vyrobeny s nerezovými hliníkovými rámy, je tato možnost je výhodná koupě pro stolování pod širým nebem.
Na židlích se svými zakulacenými opěradly a polstrovanými polštáři se pohodlně sedí, což znamená, že se budete rádi zdržovat u oběda venku, a zaoblené hrany stolu maximalizují prostor, takže je to dobrá volba pro přidání poměrně velkorysého množství posezení na menší terasu. 

4. Habitat Mini rohová sedací souprava s úložným prostorem

Pokud jsou při nákupu venkovního nábytku vašimi hlavními omezeními rozpočet nebo prostor, pak tato mini zahradní pohovka s ratanovým efektem od Habitat s ocelovým rámem s práškovým nástřikem je kompaktní a zároveň super cenově dostupná varianta, která je ideální pro menší terasy.
Pohovka pohovka má tři místa, s přídavnou stoličkou s polštářem, která slouží jako opěrka nohou a obsahuje skrytý úložný prostor s nepromokavou taškou uvnitř. 

- Advertisment -pr clanky

Most Popular