Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomeDomovMýty, které se pojí s klimatizacemi. Vyvraťme si nejčastější z nich

Mýty, které se pojí s klimatizacemi. Vyvraťme si nejčastější z nich

Co bychom si v létě počali bez klimatizací! Zejména když teploty sahají k třiceti, ne-li ke čtyřiceti stupňům Celsia, jsou klimatizace naším nejlepším přítelem. Bohužel mnozí lidé k nim stále přistupují trochu skepticky. Nemůžeme se tomu divit, vždyť společností se šíří mýty týkající se klimatizací rychlostí blesku. Pojďme si vyvrátit nejčastější mýty, které se s klimatizací pojí. 

Klimatizace škodí zdraví

Mnozí lidé se domnívají, že klimatizace jsou zdraví škodlivé. K tomuto názoru se došlo ve chvíli, kdy lidé onemocněli po jízdě vlakem, kde klimatizace byla spuštěna, nebo když onemocněli kvůli pobytu v klimatizované kanceláři. Důvodem nemoci opravdu není klimatizace, důvodem nemoci je buď slabý imunitní systém nebo nedodržování jednoho pravidla, a sice takového, že rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou nesmí být víc než šest stupňů Celsia.

Klimatizace naopak zdraví prospívá. Je dokázané, že spát v chladnější místnosti posiluje kvalitu spánku, navíc klimatizace funguje trochu jako čistička vzduchu – vzduch interiéru čistí od škodlivin, které se v něm neustále pohybují. 

Klimatizaci využijeme jenom v létě

Někteří lidé nechtějí investovat do klimatizací proto, že by ji využili jenom v létě, a to jenom při horkých letních dnech. Myslí si zkrátka, že se jedná o nevhodnou investici. Chtějí raději investovat do něčeho smysluplnějšího, co více využijí. Neuvědomují si však, že takovou klimatizaci využijí i během zimy. Mnohé klimatizace vzduch interiéru také oteplují, tudíž budou v zimě fungovat jako takové drobné topení. A pak, že se klimatizace využijí jenom v létě!

Klimatizace jsou drahé

To už je dnes také mýtus, který se šíří společností. Samozřejmě se na trhu najdou dražší klimatizace, ale dnes existuje tolik druhů klimatizací i za skvělou cenu, že se z původního tvrzení opravdu stal mýtus. 

Pokud potřebujete při výběru klimatizací pomoct, obraťte se na odborníky z firmy Air-Klimont, kteří tu jsou nejen ve chvíli, kdy si pořizujete klimatizaci, ale také v okamžiku, kdy si chcete pořídit třeba vzduchotechniku či tepelné čerpadlo.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular