Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeFiremní prezentaceMýty kolem fotovoltaiky. Co se říká a je to lež

Mýty kolem fotovoltaiky. Co se říká a je to lež

Solární panely jsou dnes velice probírané téma. Důvodem je to, že lidé dnes chtějí uspořit co nejvíce peněz za energie, jejichž cena neustále roste. Na fotovoltaiku lidé pomýšlí denně, vždyť denně projíždí kolem domů, na jejichž střechách se fotovoltaická elektrárna nachází. Zatímco někteří neváhají ani minutu, jiní nad solárními panely váhají hlavně kvůli jejich vysoké ceně. Pokud váháte, možná vám v investici zabraňují mýty, jež kolem fotovoltaiky kolují. 

Jelikož mýty je třeba anulovat a vyvracovat, prozraďme si ty nejčastější, které se s fotovoltaikou pojí. Díky vyvrácení mýtů bude váhání u konce, tudíž se budete moct obrátit na firmu Solidsun, která vám vše vyřídí, navrhne a také vám solární panely na střechu rodinného domu i namontuje. 

Solární panely jsou poruchové

To je mýtus číslo jedna. Solární panely nejsou tak poruchové, jak se mezi lidmi povídá. Samozřejmě je třeba fotovoltaice zajistit pravidelné prohlídky a kontroly, v rámci kterých se solární panely vyčistí, jiné zásahy opravdu nejsou potřeba. 

Pokud si necháte solární panely zajistit u zmiňovaného dodavatele nebo u jiného stejně kvalitního dodavatele, který vám solární panely patřičně nainstaluje, vyhnete se jakémukoli poškození. Solárním panelům neškodí ani příliš prudké sluníčko, ani sníh nebo krupobití. 

Fotovoltaika je velmi drahá

Opět další omyl. Vždyť existuje dotační program Nová zelená úsporám, která vám sníží pořizovací cenu o několik desítek tisíc korun. Fotovoltaika už opravdu dávno není tak drahá, dotaci může získat každý, nezapomeňte si proto o ni požádat. Za tak velkou úsporu, kterou vám fotovoltaika zajistí, to opravdu stojí. 

Kvůli fotovoltaice budu dlouhé měsíce chodit po úřadech

Samozřejmě fotovoltaika není něco, co si můžete na svou střechu namontovat ihned, jak si na to vzpomenete či pomyslíte. Obíhat úřady je potřeba, je zapotřebí získat několik úředních povolení, ovšem ne vždy je to nutné. Některé firmy nabízí dokonce solární elektrárny na klíč, jinými slovy zařídí všechno a vám předají už hotovou věc. 

- Advertisment -pr clanky

Most Popular