Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeFiremní prezentaceModerní administrativní haly

Moderní administrativní haly

V poslední době jsou čím dál tím více oblíbené administrativní haly, často vícepatrové, vzhledem ke svému konstrukčnímu řešení na pomyslném vrcholu mezi montovanými halami. Mají výborné tepelně izolační vlastnosti, takže jsou ekonomické. V kombinaci s fotovoltaickými panely šetří energie. Haly se pyšní kombinací prosklených ploch a oceli. Jejich zevní část může být v libovolné barvě, takže lze dosáhnout zajímavých designových kombinací. Haly mohou vyniknout nebo naopak splynout s okolím. Mohou nést barvy společnosti.

Budovu lze také obložit a to designovými panely, alubond deskami nebo vlnitými plechy. Ačkoli by se to nezdálo, originální architektonická řešení jsou běžnou součástí projektů hal.

Široké konstrukční varianty

Základem celé konstrukce, respektive zevní části, jsou sendvičové panely v nejrůznější profilaci. Montovány mohou být nejen vodorovně, ale také svisle, kdy je spoj skryt. Nejsou tedy potřeba další klempířské prvky, které by celkově čistý efekt fasády narušovaly. Takto vzniklá čistá plocha může být doplněna podle potřeb klienta o slunolamy, předokenní žaluzie a nejrůznější vstupní portály.

Praktická administrativní část haly

Pro maximální efektivitu práce je součástí většiny projektů administrativní část haly, tvořená často centrálním schodištěm, které je spojeno s atriem. Nachází se zde zázemí recepce, stejně tak prostory pro zaměstnance. V horních patrech mohou být umístěny kanceláře pro vedení, případně zasedací místnosti, pokud jsou třeba.

Prostory jsou odděleny také vizuálně. Na rozdíl od samotné haly se zde volí klasické materiály, jako jsou vinylové podlahy a koberce. Stěny jsou většinou obloženy SDK obkladem. Vždy záleží na preferenci klienta. V administrativních prostorech se můžete cítit stejně jako v luxusní výškové budově uprostřed centra. Také mohou být pro zvýšení bezpečnosti odděleny protipožární stěnou.

Administrativní haly mají řadu výhod

Nabízí se srovnání s klasickými zděnými stavbami. Zde je na prvním místě rychlost výstavby, která je u montovaných hal nesrovnatelně rychlejší. S tím se přímo pojí také nižší náklady na celý projekt, včetně ceny za spodní základovou stavbu. Celková doba realizace je často až poloviční. Montované haly navíc nabízí perfektní tepelně izolační vlastnosti, podobně jako zděné stavby.

Celková konstrukce haly vychází ze základního modulového systému sestaveného z rámů konstrukce. Ukotvena je na jednoduchých železobetonových patkách. Její předností je dlouhá životnost. Použitý materiál je téměř bezúdržbový.

Montovaná hala je ideální volbou pro vytvoření profesionálního zázemí, ať už mluvíme o skladových a výrobních prostorech nebo administrativním zázemí a zasedacích místnostech pro větší meetingy.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular