Pondělí, 5 června, 2023
magazin
HomeDomovMatrace 140x200 cm nemohou chybět v žádném dětském pokoji

Matrace 140×200 cm nemohou chybět v žádném dětském pokoji

Přemýšlíte o tom, jaké matrace 140×200 dát do pokoje odrůstajících dětí? Určitě ty, které mají zdravotní atest. Pokud si vyberete matraci z tržnice nebo podivného obchůdku, máte jistotu, že její životnost určitě nebude delší než období dospívání vašich dětí, za druhé – nikdy nevíte, zda se na ní nebude vašemu teenagerovi hroutit páteř. Nesprávně zvolená podložka do postele má více následků než pouhé nepohodlné spaní. Dlouhodobým nesprávným držením těla během dne, ale i v noci, dochází k deformování stavby celého organismu, což je nezdravé jak u dospělých, tak především u rostoucích dětí a dospívajících mládežníků. Z nesprávné polohy při spaní mohou plynout bolesti hlavy ústící až k migrénám a neurózám. A ty nedovede lékař odstranit pouhým mávnutím kouzelného proutku.

Matrace 160×200 cm patří do postelí mládeže i dospělých

Vždyť to není taková investice, dát pár tisíc za matrace 160×200 centimetrů, oproti potenciálním zdravotním problémům, které mohou dítě limitovat při studiu – bude mít časté absence ve škole, vy budete muset s ním být doma, tím se připravíte o jistou část příjmů. V nejhorším případě může dojít k trvalému poškození zdraví, kvůli kterému váš potomek bude omezen při výběru povolání, nebude moci sportovat, cestovat, případně plnohodnotně žít. Nechceme malovat bubáky na zeď, to samozřejmě ne, ale tak jako věnujete větší finance pro správný typ botiček pro děti, aby mu správně rostla nožka a vyvíjela se klenba, tak je dobré přemýšlet i nad volbou postele a matrace.

Matrace 180×200 cm sluší manželským postelím a partnerským ložnicím

Stejně jako ideálně tvarované postele mají svou funkci na dobré držení těla i ergonomicky tvarované židle a pracovní stoly. Nedílná denní součást režimu každého školáka i pracujícího při sedavém povolání by měla splňovat přísná zdravotní kritéria, jež už jsou valné většině společnosti známá. Vrátíme-li se k postelím, neměli bychom opomenout ani zamilované páry, které také mají nárok na klidné a pohodlné spaní s pěknými sny. Pro ně jsou jako stvořené dvoulůžkové matrace 180×200 centimetrů, jež rovněž prošly přísnými atesty a jsou opatřeny zdravotnickým certifikátem. Nedovolte do vaší ložnice vstoupit nepohodu a neklid!  

- Advertisment -pr clanky

Most Popular