Středa, 22 března, 2023
magazin
HomeDomovMalování interiéru je jednodušší, když se na něj správně připravíte

Malování interiéru je jednodušší, když se na něj správně připravíte

Domácnost můžete naplnit od podlahy až po strop vkusným zařízením, ale bez precizně provedené výmalby to nebude nikdy ono. Samostatnou kapitolou je výběr barevného schématu a celková kompozice, nicméně vždy je klíčová kvalitní příprava. Jak na ni, když s malováním ještě nemáte žádné zkušenosti? Než se chopíte štětce či válečku, seznamte se se základními pravidly.

Seznamte se s vlastnostmi barev

Jedna a tatáž barva působí v různých prostředích jinak. Proto – ještě než se pustíte do nakupování – se nejdříve podívejte jednotlivým barvám na zoubek a seznamte se s jejich specifickými vlastnostmi. Obecně platí, že světlé tóny působí expanzivně a vzdušně, takže prostor opticky zvětšují a rozjasňují. Tmavší zase mohou interiéru dodat na intimitě.

Malíři Zlín z řemeslnického cechu EKOMPLEX připomínají, že výsledná barevná kombinace musí odpovídat účelu dané místnosti i osobnosti člověka, který v ní tráví čas.  

A samozřejmě je nutné přihlížet k užitným vlastnostem nátěrových hmot. Liší se například odolností, stupněm lesku nebo krycími schopnostmi.   

Pořiďte si nezbytné vybavení

Malířství a natěračství nejsou velká věda, ale musíte se na „akci“ řádně připravit. V praxi to znamená nezapomenout na nic, co byste mohli během procesu výmalby potřebovat. Zjištění, že vám něco schází, když jste v nejlepším, není zrovna příjemné. Takže si vše v klidu naplánujte v dostatečném předstihu.

Pozastavte se hlavně nad množstvím barvy a nad pomůckami, bez kterých prostě nevymalujete. Zda se vydáte cestou kompletního malířského setu, nebo si náčiní zakoupíte jednotlivě, je na vás. Kromě štětců a válečků různých můžete upotřebit například zárohový štětec, jehož tvar vám umožní pohodlně natřít plochy a zákoutí v hůře dostupných místech.

Nedílnou součástí výbavy pro malování bytů bývají oboustranné schůdky (štafle), a to ideálně z lehkého a odolného hliníků. Nábytek a podlahu pak přikryjete zakrývacími foliemi či plachtami. Upevníte je pomocí lepicích pásek, které využijete při oblepování oken, vypínačů a dalších míst, jenž nechcete potřísnit barvu.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular