Pondělí, 30 ledna, 2023
magazin
HomePro kutilyMalování bytu jen s profesionálními malíři

Malování bytu jen s profesionálními malíři

Jednou za čas si člověk řekne, že by chtěl v bytě nějakou změnu, novinku, změnit styl a podobně. Může vyměnit nábytek, může zakoupit nový koberec nebo lampu, ale může také vymalovat. Je to jeden z nejlevnějších způsobů, jak proměnit byt v moderní a příjemné bydlení pro každého. Jak toho dosáhnout? V podstatě jsou dva způsoby, buď se do takové změny pustí každý na vlastní pěst nebo osloví profesionální malířskou firmu. Ta první možnost vypadá jako jednoduchá, ale výsledek nemusí být takový, jaký by si každý představoval. Malíři naopak nabízejí kvalitu a dokonalost.

Malovat nebo tapetovat

Pro mnoho lidí je těžké rozhodnout se, zda by bylo lepší pokoj vymalovat nebo zvolit raději tapetu. Obě varianty mají své pro a proti. Například malování je jednodušší v tom, že není zde složitý proces návaznosti spojů vzorovaných tapet a barva ve srovnání s tapetami nežloutne, snadno se čistí a neztrácí svůj lesk. Tapety naopak vytvářejí dokonalé vzory, nabízejí opravdu širokou škálu nejen abstraktních vzorů, ale i motivů pro děti. Malíři mohou poradit, zda bude vhodné malování nebo tapetování. Nabízí se zde také možnost obojího, takže pokud bude zákazník nerozhodný, může dojít ke kombinaci těchto prací a výsledkem bude vždy jistě dokonalý interiér.

Proč právě malíři?

Trh služeb nabízí široký výběr nejrůznějších prací a služeb a tak vybrat si profesionální malíře pokojů nebude jistě problém. Co nabízejí? Především kvalitu provedených služeb, o které samozřejmě zákazník stojí. Malování interiéru totiž není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.  Namíchat správný odstín sice umí každý, ale aplikace barvy na stěnu mnohdy vyžaduje opravdového profesionála. Navíc s malováním souvisí i řada přípravných prací, takže podcenit některou z nich by znamenalo neuspokojivý výsledek. Profesionální malíři dobře ví, jak takovou práci dělat dobře, kvalitně a s dokonalým výsledkem. Tak proč neoslovit právě malířskou firmu?

Jaké barvy lze použít do interiéru

Řeč nyní bude o interiérových barvách. Mnoho laiků malířů začíná svůj výběr cenovým rozpětím. Ale levná barva se může velmi prodražit. Faktem je, že každá barva má svůj vlastní indikátor krycí síly. V případě, že nebude dostatečně sytá, nepokryje stěnu tím správným odstínem a člověk pak může být velmi zklamán.

Malíři dobře ví, jakou barvu zvolit. Není třeba se tedy dlouze rozepisovat o vlastnostech a složení barev, ale mnozí ani netuší, jaké barvy se dají zakoupit a jaké jsou vhodné třeba do koupelny nebo do dětského pokoje. Existuje mnoho typů barev ve složení, ale význam je stejný, vlastnosti se mírně liší. Některé barvy se dají dobře otřít aniž by se ztratila barva nebo se vytvořily šmouhy, jiné dobře dýchají. Téměř všechny barvy se chovají dobře ve vytápěných místnostech. Ne všechny barvy však mohou odolat extrémním teplotám a vysoké vlhkosti.

Pro malování stěn v interiéru, stejně jako pro malování stropů se nejčastěji používají emulzní barvy ředěné vodou. Profesionální malíři je velmi často používají zejména proto, že se snadno nanášejí, dobře se roztírají po povrchu, jsou odolné vůči různým vlivům a dokonale čisté. Většina z nich jsou matné barvy. Vlastnosti emulzních barev závisí na jejich typu a kvalitě pryskyřic a pigmentů použitých k jejich výrobě. Tyto faktory ovlivňují také cenu výrobku. Mezi širokým sortimentem si lze vybrat jak jednovrstvé barvy, tak barvy, které by měly být natřeny ve dvou nebo třech vrstvách, získá se tím hladký a krásný povrch.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular